Technika wojskowa

Rosyjskie czołgi T-72B i BMP-2 bez szans z ukraińską artylerią

przeczytasz w 1 min.

Wojna na wschodzie trwa już trzeci miesiąc, ale Ukraina nie ma zamiaru tak łatwo odpuszczać i dzielnie broni się przed rosyjskim agresorem. Ważnym wsparciem jest tutaj artyleria dostarczana przez zachodnie państwa.

Ukraińska artyleria niszczy rosyjskie czołgi T-72B

25. Brygada Powietrznodesantowa opublikowała nagranie, na którym zarejestrowano ostrzał artyleryjski rosyjskich wojsk.

Na nagraniu można rozpoznać dwa rosyjskie czołgi T-72B oraz jeden radziecki bojowy wóz piechoty BMP-2 – celne trafienia pozwoliły zneutralizować pojazdy (lub je poważnie uszkodzić). Przy okazji warto zwrócić uwagę na miejsce ostrzału i ogrom kraterów po ostrzale artyleryjskim.

Rosyjskie T-72B walczą na Ukrainie

T-72B to zmodernizowana wersja zwykłego czołgu T-72 z 1985 roku. Została ona wyposażona w nową armatę z układem stabilizacji oraz wzmocniony pancerz wieży i kadłuba (w ulepszonych wersjach BM zastosowano także pancerz reaktywny).

T-72B

Na wyposażeniu Federacji Rosyjskiej znajduje się 1990 czołgów T-72B/BM w służbie czynnej i około 7000 w rezerwie (dane z 2017 roku). Podczas walk na Ukrainie arsenał ten na pewno został mocno uszczuplony (łącznie Rosja straciła ponad 1000 czołgów).

Ukraińska artyleria sieje spustoszenie wśród rosyjskich wojsk. Niedawno pisaliśmy o ostrzelaniu m.in. wyrzutni pocisków termobarycznych TOS-1A czy rosyjskiego punktu zaopatrzenia.

Źródło: Ukraine Leaks, Wikipedia

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Quenser
  5
  Ukraińska artyleria? Proszę was. Rosja zasypuje takim deszczem artylerii że nic nie jest w stanie przetrwać na polu bitwy. I łączna moc wystrzelonych ładunków spokojnie możemy liczyć w kilotonach. Ja tez się cieszę ze zwycięstw ukraińskiego wojska ale nie popadajmy w hura optymizm bo Ukraina też odnosi poważne straty. Niech redaktorzy benchmarka zajmują się na tym na czym się znają a niech nie bawią się w dziennikarstwo militarne wojenne bo 1 że najprawdopodobniej nie mają o tym zielonego pojęcia 2 wprowadzają błędne przeświadczenie o sytuacji na Ukrainie. 3 nie jesteście wstanie sprawdzić informacji które przekazujecie tylko powielanie to co inne portale upubliczniły.
  • avatar
   Klops
   2
   Pół żartem, pół serio. Sytuacja z Ukrainą i rosją dotyka mnie osobiście. Lubię literkę zet, bo mam ich cztery w nazwisku... Przede wszystkim przez to nienawidzę najeźdźcy.
   • avatar
    qbrzydal
    2
    Ustawili się w jednej lini. Jedno brrrrrrt i by było po całej formacji
    • avatar
     NiemenCrystal
     1
     Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam
     https://niemencrystal.com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Już abstrahując od tego że to nie jest odpowiednie miejsce na tego typu materiały, ale rozumiem że musicie się tam wykazać rewolucyjną czujnością, to ten pierwszy strzał mi naprawdę zaimponował. Taka arta to strzela z kilkudziesięciu kilometrów. Trafić w michę pierwszym strzałem to jest sztuka. Po czymś takim to on już daleko nie odjechał.
      • avatar
       CocoJambo
       -1
       Prawda jest taka ze Ruski się przeliczyli a Ukraina bez broni z zachodu byłaby dużo w trudniejszej sytuacji.
       Jednak wszystko wskazuje na to ze Rusy zdobędą wschodnia cześć kraju a jak to zrobią to pozniej dalej będą atakować zachodnia Ukrainę.
       Rusy już tez zapowiedzieli ze będą niszczyć zachodnie transporty z bronią i infrastrukturę która ta broń jest dostarczana, wiec poważnie utrudni to Ukraińskiemu wojsku obronę.
       W dluzszej perspektywie Ukraina nie ma szans a Rusy już na celownik biorą Mołdawię i być może i Kazachstan.
       Jestem przekonany ze najpóźniej za 10 lat dojdzie do wojny atomowej miedzy wschodem i zachodem.
       • avatar
        elkomendante
        -10
        Dokładnie , portal komputerowy czy militarny ?
        • avatar
         pawluto
         -11
         Nawet tu promowanie ukrainy...
         Jak by tak patrzeć na portale to ta wojna to samo pasmo suksesów ukrainy ale jakoś postępów w uwalnianiu miast nie widać...
         Oj coś czuję że jesteśmy oszukiwani i wojna wygląda zupełnie inaczej...
         • avatar
          lionoo
          -13
          To jest portal komputerowy czy w drugą Interie się bawimy.
          • avatar
           szymcio30
           0
           Bardzo dobrze, ze Ukraincy sie bronia, ale nie siejmy propagandy jakoby Ukraińska armia była niezwyciężona. Mają bardzo dobra taktykę i rozpoznanie dzieki czemu mogą boleśnie kąsać wroga. Jednak ponoszą spore straty których nikt nie publikuje z wiadomej przyczyny. Niestety w otwartej bitwie nie mieliby po prostu szans. Zachód się obudził i powoli sle cięższy sprzęt typu czołgi i wozy opancerzone, drony. Tak czy siak to kropla w morzu potrzeb