Aplikacje mobilne

Idziesz na randkę? Koniecznie włącz tę funkcję w telefonie

przeczytasz w 2 min.

Jak poprawić bezpieczeństwo przy spotkaniach z nieznajomą osobą? Jest na to sposób! Wystarczy użyć funkcji wbudowanej w naszych telefonach.

Portale randkowe pomagają poznać swoją drugą połowę, jednak zawsze nadchodzi moment spotkania. W dzisiejszych czasach istnieje wiele potencjalnych zagrożeń, zatem zawsze warto zachować rozwagę i ostrożność przy nawiązywaniu nowych znajomości. 

Pewnie nie każdy zdaje sobie sprawę, ale nasze smartfony oferują przydatne funkcje, które mają na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, szczególnie w przypadku spotkań na randkach z osobami poznanymi w internecie. 

Daj znać - ta funkcja poprawi Twoje bezpieczeństwo 

Na TikTokowym koncie o nazwie smartspotcompl pojawił się filmik, który w prosty sposób tłumaczy działanie funkcji śledzenia naszej lokalizacji. Funkcja Daj znać (Check In) niedawno trafiła na urządzenia marki Apple.

Wystarczy wejść w menu wiadomości, wybrać zaufaną osobę i kliknąć przy niej plusik. Wybieramy funkcję "Daj znać" i ustawiamy na minutniku czas na wysłanie wiadomości alarmowej - jeśli po 15 minutach nie damy znaku życia, wybrana osoba otrzyma od nas wiadomość z naszą lokalizacją (a właściwie z lokalizacją urządzenia, które powinniśmy mieć przy sobie).

Warto jednak pamiętać, że nadawca i odbiorca muszą korzystać ze smartfona Apple iPhone z systemem iOS 17 (lub nowszym). Funkcja nie działa na telefonach z Androidem.

Podobna funkcja na Messenger i WhatsApp 

Warto dodać, że podobną funkcję znajdziemy też w komunikatorach Facebook Messenger i WhatsApp. 

WhatsApp - lokalizacja
Funkcja Lokalizacja pozwala na udostępnienie lokalizacji wybranemu kontaktowi

WhatsApp - lokalizacja
WhatsApp pozwala na wysłanie aktualnej lokalizacji lub stałą transmisję naszego położenia 

Wystarczy wybrać w menu konwersacji opcję “Lokalizacja”. Będziemy mogli wtedy podać znajomemu naszą aktualną lokalizacji lub transmitować lokalizację, pozwalając na stałe monitorowanie naszego położenia przez wybrany okres (oczywiście monitorowanie to można w dowolnym czasie wyłączyć).

Źródło: TikTok, Apple, inf. własna

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Skaza
  10
  Jeżeli idziesz na spotkanie z nieznajomą osobą i obawiasz się o swoje bezpieczeństwo, nie słuchaj takiego pierdzielenia. Jeżeli ktoś będzie miał wobec ciebie bardzo złe zamiary, jest bardzo prawdopodobne, że pozbędzie się twojego telefonu. Dlatego nie powierzaj swojego bezpieczeństwa urządzeniu. Powiedz bliskim osobom dokąd dokładnie idziesz i kiedy dokładnie wrócisz. A następnie trzymaj się tego planu i nie pozwól na "spontaniczną" zmianę lokalizacji przed, ani w trakcie spotkania. Można powiedzieć, że to przesada... Ale czasy zmieniają się i nie jest to zmiana na lepsze.

  Równocześnie, jeżeli istnieje obawa o własne bezpieczeństwo, to może lepiej zostać w domu?
  • avatar
   zeniu
   9
   Jeśli chodzi o same przekazywanie lokalizacji to mają to zwykłe mapy Google, nie trzeba instalować dodatkowych programów.
   • avatar
    Marek1981
    4
    Już zaczynają straszyć, co to europa zachodnia? Czy lewicowe portale przygotowują na przyjęcie niechcianych zachodnich gości? I tak już bezpieczeństwo spadło po otworzeniu granic dla ukraińców (nie wszyscy są źli) a tu jeszcze nawet 500k rocznie arabów.
    • avatar
     q3aki
     3
     wrzuc cos do kieszeni na podobienstwo air taga czy temu podobne i juz - latwiej, a nawet jak stracisz tel to nadal da sie ciebie namierzyc.
     • avatar
      paulina55557
      -2
      Jeśli próbujesz przyłapać swojego małżonka na gorącym uczynku, gorąco polecam skontaktowanie się z tym niesamowitym hakerem, który pomógł mi monitorować telefon mojego męża, gdy zbierałam dowody podczas rozwodu. Mam praktycznie wszystkie informacje, które ukrywał przez miesiące, z łatwością na moim własnym telefonie: haker przekierował wszystkie swoje wiadomości tekstowe, WhatsApp, Facebook, wysyłane i odbierane przez telefon: dostałem też jego rozmowy telefoniczne i usunięte wiadomości. nie mógł uwierzyć własnym oczom, gdy zobaczył dowód, bo nie miał pojęcia, że ​​został zhakowany, w ogóle nie musiałem dotykać jego telefonu, zdecydowanie polecam. Kontakt: spyhackden @gmail com