Mobile

Pierwszy smartfon z 8-rdzeniowym procesorem

przeczytasz w 1 min.

Okazuje się jednak, że MediaTek MT6592 nie będzie jedynym ciekawym elementem specyfikacji smartfona X2S.

UMI X2S smartfon

Chińska firma UMI zapowiedziała smartfona X2S. Nie byłoby w tym raczej nic szczególnie interesującego gdyby nie fakt, że model ten wyróżniał będzie się na tle konkurencji przynajmniej jednym elementem specyfikacji. Jakim? Okazuje się, że tym, który dla wielu jest najważniejszy - procesorem.

Jakiś czas temu zapowiedziany został układ MediaTek MT6592, który szybko zyskał miano pierwszego prawdziwego, 8-rdzeniowego procesora mobilnego. Tytuł ten przyznano mu jak najbardziej słusznie i w związku z tym wzbudził on bardzo duże zainteresowanie. Szybko zaczęto snuć domysły, kiedy też pojawią się zapowiedzi pierwszych smartfonów przez niego napędzanych. Jedna jest już za nami, a jej autorem zostało właśnie UMI.

Okazuje się jednak, że MediaTek MT6592 nie będzie jedynym ciekawym elementem specyfikacji smartfona X2S. Model ten wyposażony zostanie również najprawdopodobniej w 2 GB pamięci RAM, kamerę 13 Mpix, moduł łączności NFC oraz 32 GB pamięci wewnętrznej.

Urządzenie zaoferować ma też ekran o najpopularniejszych chyba obecnie parametrach. Jego przekątna wynosić powinna tutaj 5 ", a rozdzielczość, jak już zapewne się domyślacie, 1920 x 1080 pikseli.

Na chwilę obecną nie znamy niestety daty premiery UMI X2S oraz jego ceny. Trudno przypuszczać jednak, by był on dostępny poza rynkiem chińskim.

Źródło: vr-zone

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  exposiure
  2
  Jeszcze kilka lat i formuła tradycyjnego smartfona się wyczerpie.
  • avatar
   XaRaDaS
   2
   Qualcomm ostatnio powiedział, że nie opłaca się na razie iść dalej w wielordzeniowość, ale należy podkręcić mocniej zegary, bo i tak nie ma softu dla tych ośmiu rdzeni, a dla każdego MHz zawsze się znajdzie zastosowanie.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    8 rdzeni potrzebne w obecnej chwili smartfonowi jak prostytutce majtki...
    • avatar
     jkbrenna
     0
     w tym smartphone , telefonie jest dodatkiem, to jest prawdziwy multimedialny komputer...
     • avatar
      jkbrenna
      0
      Gdzie znajduje sie granica rozwoju smartphonow z ekranem do 5, 5 zalli?
      • avatar
       Konto usunięte
       -1
       Jak zwykle bzdury wypisujecie - aktualnie kilka firm zapowiedziało telefony z MT6592,ale jeszcze się nie rozstrzygnęło kto wygra wyścig. Równie duże szanse jak UMI mają TCL i ZOPO.Reszta producentów zbyt późno rozpoczęła prace nad telefonami z tym układem. Na dzień dzisiejszy o prym pierwszego telefonu z prawdziwym 8 rdzeniowcem walczą TCL i ZOPO , ale wszysto wskazuje na to że TCL będzie pierwsze.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        czyli to jednak koniec ....komory maja wiecej jajek niz nasze domowe potwory
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Śmieszna robi się ta pogoń za coraz większą ilością rdzeni w telefonie. Co, czyli za rok może dwa pewnie będą 16 rdzeniowe procesory. A jeszcze mam dwa rdzenie w pc. Zabawna jest ta pamięć 32 GB powinni walnąć 1 tera :) może by skusili większą ilość klientów.
         • avatar
          filo301
          0
          Nazwa bardzo podobna do telefonu Xiaomi - M2S