Gry PlayStation 4

Uncharted 4 w 1080p/60fps - oficjalnie

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
118 komentarzy Dyskutuj z nami

Zawsze chcieliśmy to zrobić - mówią twórcy, którzy dzięki PlayStation 4 wreszcie będą mogli tego dokonać.

Uncharted 4 bohater

Wygląda na to, że deweloperzy wreszcie zaczęli radzić sobie z optymalizacją gier na nowych konsolach. Studio Naughty Dog oficjalnie potwierdziło, że jej najnowsze dzieła, a więc The Last of Us RemasteredUncharted 4 będą wyświetlane w rozdzielczości Full HD z szybkością 60 klatek na sekundę.

Podczas rozmowy z redakcją serwisu Eurogamer, Arne Meyer zajmujący się kontaktem Naughty Dog ze społecznością przyznał, że praca nad odświeżoną wersją The Last of Us była bardzo przydatna. Zrozumiano ponoć potencjał konsoli PlayStation 4 i nauczono się jak go wykorzystywać. Wiedza ta ma teraz zostać wykorzystana przy produkcji czwartej odsłony ciepło przyjętej serii Uncharted.

„Mogliśmy rzeczywiście sprawdzić coś na naszym silniku PS4” – powiedział Meyer. – „Co więc możemy zrobić? Damy radę stworzyć grę w 1080p/60fps? Zawsze chcieliśmy to zrobić, ale z powodu efektów, które chcieliśmy przenieść na ekran 720p/30fps było w porządku. Dziś jednak naciskamy i to już nie jest wystarczająco dobra jakość. Dlatego też staramy się sprostać temu wyzwaniu”.

Każdy kto grał w jedną z trzech wydanych dotąd odsłon Uncharted nie obawiał się chyba o jakość „czwórki”. Mimo to dobrze wiedzieć, że twórcy nie stoją w miejscu i naciskają, by zaoferować jeszcze lepsze doznania z rozgrywki. Możemy mieć zatem już tylko nadzieję, że na oprawie wizualnej ulepszenia się nie skończą. Znając jednak Naughty Dog – możemy raczej spać spokojnie.

Premiera gry Uncharted 4 planowana jest na przyszły rok.

Źródło: VG247, Eurogamer

Komentarze

118
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gregotsw
  6
  Nie wiem czy wiecie, ale są konsolowcy którzy przyzwyczaili się do 30 kl/s do tego stopnia... że 60 kl/s wydaje im się nienaturalne. Niedawno gdzieś natknąłem się na tego typu stwierdzenia :D
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Muszę kiedyś zagrać w te Unchartedy i The Last of Us....
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Bibku dobrze gadasz też jestem za......
 • avatar
  pr0l4nd
  1
  Uncharted zmaskaruje!!!
 • avatar
  chrisu1982
  1
  jakby to zapowiedzialo jakies inne studio, to bym watpil, ale Ci magicy od 15 lat dokonuja rzeczy czasem prawie niemozliwych, wiec jestem dobrej mysli
 • avatar
  aquadigger
  1
  Jedyna gra przez którą smucę się, że nie będę miał ps4. Mam nadzieje, że uda mi się pograć u jakiegoś znajomego ;)
 • avatar
  Kubuś73
  1
  Naughty Dog to Naughty Dog na nich zawsze mozna liczyć
 • avatar
  robgrab
  1
  Ja wolał bym 30fps z grafiką wyżyłowaną na maksa jak w U3 na ps3, w tego typu grach 60fps nie jest potrzebne i do tego dodaje efekt nienaturalnej teatralnej płynności.
 • avatar
  Qpers
  0
  Może i 1080p/60 FPS ale przy ustawieniach graficznych odpowiadającym LOW na PC.
 • avatar
  Konto usunięte
  -2
  wolałbym 30 fps i lepsza grafike
 • avatar
  eryk1310
  -2
  dla mnie świetna sprawa zobaczymy teraz kiedy xone wypuśći swoje 1080p i jak daleko w tyle jest ta konsola :) kinecta wycieli ciekawe co teraz :)
 • avatar
  Konto usunięte
  -5
  Bardzo możliwe ale przy wyłączonym wygładzaniem krawędzi, bez efektów cząsteczkowych, bez cieni i na niskich detalach + chłodzenie ciekłym azotemi. Nie uwierzę jak nie zobaczę nieoficjalnych testów...
 • avatar
  kurasiok
  0
  W takim uncharted 60 fps to miła wiadomość jednak w tego typu grze akurat 30 fps mi wystarcza nawet do grania przez sieć i spoko celowania. Co innego taki killzone gdzie te 30 fps nie wystarcza żeby móc normalnie celować. Tez macie podobne odczucia? W sensie gra z widokiem zza pleców postaci może mieć 30 fps a gra gdzie patrzymy zza broni staje się nie grywalna
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Ja sie pytam gdzie jest nowy Crash ... Sly byl lepszy ale czekam na Crasha ...
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Te BIBKU, co Ty piszesz, że zagrał byś w Uncharted odświeżone z grafiką a'la T? Masz na myśli ostatniego Tomb Raidera? Nie żartuj. Uncharted 2 i 3 zjadają grafikę T (Mam Definitive Edition na PS4) Poza świetnie wykonanymi włosami Lary cała reszta nie ma startu (tekstury i ich zróżnicowanie, efekty świetlne, cienie, fizyka i efekty cząsteczkowe - scena upadku samolotu w Tomb Raiderze VS walka ze śmigłowcem w walącym się budynku w Uncharted 2 lub wykolejenie się wagonu w etapie na pociągu.) Przepaść na korzyść Uncharted. Może zmień TV :)
 • avatar
  wdowa94
  0
  Tak delikatnie powiedzieli po prostu DOWNGRADE