• benchmark.pl
 • Gry
 • Epic Games wyjaśnia kwestię kompatybilności Unreal Engine 4 i konsoli Nintendo Wii U
Gry

Epic Games wyjaśnia kwestię kompatybilności Unreal Engine 4 i konsoli Nintendo Wii U

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
13 komentarzy Dyskutuj z nami

Epic Games zapowiedziało, że Unreal Engine 4 nie będzie kompatybilny z konsolą Wii U. Okazuje się jednak, że będzie inaczej.

Unreal Engine 4 konsola Wii U

Epic Games pokazało na Game Developers Conference najnowsze demo technologiczne Unreal Engine 4. Prezentacja była na tyle interesująca, że przedstawiciele studia doczekali się wielu pytań, wśród których pojawiły się także te dotyczące konsoli Wii U.

Odpowiedzi udzielał Mark Rein, który bawił się przy tym całkiem dobrze. Najweselej było mu po tym, jak zapytany został o kompatybilność nowego silnika z wspomnianą konsolą od Nintendo.

"Ha, ha, nie. To znaczy, przepraszam, to nie jest poprawna odpowiedź. Na Wii U mamy Unreal Engine 3, prawda? Silnik ten napędza wiele niesamowitych gier i wiele tytułów jeszcze dzięki niemu powstanie. Unreal Engine 3 nie zniknie z powodu Unreal Engine 4, ale naszym celem było stworzenie Unreal Engine 4 na konsole nowej generacji. Jeśli chcesz stworzyć grę Wii U, mamy do zaproponowania Unreal Engine 3, a to właśnie on napędza dużą liczbę najlepszych gier na Wii U."

Choć słowa te nie zdziwiły wielu, to z pewnością nie spowodowały uśmiechu na twarzach właścicieli Wii U. Szybko okazało się jednak, że, Mark Rein w swojej wypowiedzi minął się z prawdą.

Nintendo Wii U konsola

Unreal Engine 4 będzie kompatybilny z konsolą od Nintendo, choć z pewnością nie uda osiągnąć się na niej takich efektów, jak na mocniejszych urządzeniach.

"Słyszeliście wczoraj kilka głupich słów o Wii U. Jeśli ktoś chce wziąć Unreal Engine 4 i stworzyć grę na Wii U, to jest możliwe!"

Trudno przewidzieć czy będzie miało to jakikolwiek wpływ na poprawę notować Nintendo Wii U. Konsola ta nie osiągnęła sukcesu na miarę oczekiwań i sprzedaje się słabo. Wątpliwe, by miało się to w najbliższym czasie zmienić.

Źródło: tweaktown, pcper

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Tylko taki ue4 na wiiu pewnie niczym nie różniłby się od ue3.
  8
 • avatar
  Konto usunięte
  Nintendo wii u jest zbyt słabe do UE4 i nie będą optymalizować nowego silnika tylko po to żeby zmiany w grafice były minimalne i utrzymać liczbę klatek na sekundę a do tego przyczynia się nie duża sprzedaż na rynku europejskim w porównaniu z konkurencją ponieważ wii u nie można zaliczyć do konsol nowej generacji i konkurencją jest xbox i ps.
  1
 • avatar
  Nieznośny
  Szkoda mi Nintendo i Wii U, bo jednak Nintendo to firma, która kiedyś królowała na tym rynku i jako dzieciak sam marzyłem o konsoli N64. Dzisiaj to wygląda tak, jakby ta firma podupadła. Moim zdaniem powinni wycelować w inny rynek. Mobilny przede wszystkim. Szkoda, że przegapili bardzo ważny moment jakim był boom na smartfony, bo prawdę powiedziawszy, gdyby stworzyli wtedy dobry, zamknięty emulator N64, to dzisiaj na Androidzie w sklepie Google Play mielibyśmy od groma dawnych ich gierek z konsoli N64, a tak to piractwo ma się w najlepsze i używają innych emulatorów oraz spiraconych romów.... A przecież wystarczyło firmie Nintendo zrobić to, o czym napisałem wyżej i sprzedawać swoje gry nawet po 3-5zł. Jestem pewien, że dostaliby taki zastrzyk gotówki, że ojej. Teraz to za późno, bo ludzie piracą te romy i raczej Nintendo się nie przebije. No chyba, że wymyśli coś innego, ciekawego. Może jakieś reedycje w kolorze i HD swoich gierek na Gameboya i konsole N64?
  -1
 • avatar
  Radical
  Co tu dużo mówić. Nintendo raz opłaciło się hazardowe zagranie (wii) wydając na przeciw nowej generecji ultra tani w produkcji sprzęt z poprzedniej generacji. Udało im się to dlatego że klient masowy nie zainteresowany na co dzień grami zwariował na punkcie kontrolera ruchu. Niestety Wii U nie jest to na tyle proste rozwiązanie które mogą zrozumieć nawet nasi dziadkowie. Nawet przed samą premierą prasa branżowa nie rozumiała do końca z czym się to je. Konsola wyszła, ma moc taką jak obecna generacja, kontroler ala tablet i brak sensownych gier póki co. Zapewne jak wyjdzie jakaś kolejne zelda czy jakaś kontynuacja super mario galaxy pare milionów się sprzęda tylko dla tych gier ale docelowo będzie to porażka.
 • avatar
  Konto usunięte
  Zanim zaczną pisać na niego gry to trochę czasu zejdzie.
 • avatar
  Konto usunięte
  To niech się zdecydują:
  "Unreal Engine 4 nie trafi na PlayStation 3, Xboxa 360 oraz Wii U. To technologia nowej generacji. Konsole nowej generacji są tym, w co obecnie celujemy." - Mark Rein.
 • avatar
  Sakret
  sprzet sprzeda sie za pewne tylko w Azji i Stanach bo Europa to tylko xboxy i ps3 oraz pcty.
 • avatar
  projectdarkstar
  Po 1sze WiiU ma słabe bebechy i tyle.
  Po 2gie, to Nintendo dalej celuje w rynek około rodzinny ze swoimi konsolami i widać, że WiiU nie ma zamiaru konkurować nowym PS czy XBoxem i nie wydaje mi się, żeby super grafika była celem wielkiego N.