Ciekawostki

Urzędy zaakceptują płatności smartfonem

przeczytasz w 1 min.

Już wkrótce w 20 urzędach na terenie naszego kraju ruszyć ma pilotażowy program płatności mobilnych. Wreszcie.

Smartfony już teraz przydają się w urzędach (cóż może równie dobrze pomagać w zabijaniu czasu spędzanego w niekończących się kolejkach?). Wkrótce jednak ich zastosowanie będzie jeszcze szersze. NewsrmTV informuje, że niedługo ruszy pilotażowy program płatności smartfonem.

Poszczególne urzędy, Krajowa Izba Rozliczeniowa, spółka Polski Standard Płatności oraz działające na naszym rynku banki wspólnymi siłami zdołały przygotować projekt, który sprawi, że załatwianie spraw w urzędzie będzie szybkie i proste. Jak to możliwe? Za pomocą smartfona lub tabletu dokonamy wszelkich koniecznych płatności.

Sercem nowego systemu będzie Webpos Paybynet – internetowy „terminal płatniczy” – po stronie urzędu i BLIK dla użytkownika. Cała transakcja może więc odbyć się bez konieczności odchodzenia od okienka. Wśród spraw, które załatwimy w ten sposób znajdują się rejestracja pojazdu i wydawanie różnego typu dokumentów.

Kiedy ruszy ten program? Niestety odpowiedzialne za niego osoby nie chcą powiedzieć nic więcej, poza tym że wkrótce. Wiadomo też, że w pilotażu udział weźmie 20 urzędów z różnych części naszego kraju, ale nie jest jasne, które konkretnie.

Źródło: NewsrmTV

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!