Pamięć flash

Vinpower Digital SD Shark: duplikator kart pamięci

Zapisuje wiele kart pamięci na raz

Nie tak dawno przedstawialiśmy krótki test opłacalności zakupu duplikatora płyt. Teraz przyjrzymy się bliżej procesowi powielania kart pamięci, a właściwie to treści na nich zawartych.

Często zdarza się bowiem, że karta dołączana do jakiegokolwiek urządzenia zawiera pewne dane. Może być to piosenka, sterowniki, czy cokolwiek co tylko producent sobie wymyśli. Mało kto jednak zastanawia się nad tym, jak takie dane są na kartę wgrywane.

Tego rodzaju nośników pamięci jest bowiem wiele i kopiowanie treści na każdą z nich pojedynczo zajęło by naprawdę sporo czasu, dlatego powstają urządzenia do duplikacji kart pamięci, a jednym z nich jest Vinpower Digital SD Shark. Urządzenie to wyposażone jest w zależności od wersji w 7,11 lub 15 gniazd SD/microSD.

Vinpower digita SD Shark duplikator kart pamięci

Po umieszczeniu w odpowiednim slocie karty matki i naciśnięciu przycisku "start" duplikacja rozpoczyna się samoczynnie. Trwa, w zależności od rozmiarów kopiowanych danych oraz jakości nośnika, od kilkunastu sekund do kilku minut, ze stała prędkością 30 Mb/sec.

To ile kart powielić można przy pomocy tego urządzenia w ciągu godziny przedstawia tabela:

duplikator kart pamięci efektywność

Ważną informacją jest to, że jeśli karta matka zawiera jakiekolwiek błędy, to każdy z nich zostanie skopiowany na pozostałe karty. Dlatego, jeśli na świeżo kupionej karcie dostrzeżecie nieprawidłowości, możecie być pewni, że spotka to również wiele innych osób.
 

Więcej o kartach pamięci:

Źródło: inf. prasowa, vinpowerdigital

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Damian_jo
  2
  Ciekawa jaka cena tego ustrojstwa...
  Już wolałbym chyba kupić te 7-11-15 całych slotów(czytników) kart pamięci i duplikować ręcznie / napisać czy chociażby! kupić program od programisty za 0.5L
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Hmm...
   Według mnie niezbyt potrzebne ustrojstwo.
   Już lepiej ręcznie kopiować...
   • avatar
    borat1979
    1
    "jeśli karta matka zawiera jakiekolwiek błędy, to każdy z nich zostanie skopiowany na pozostałe karty"

    Normalnie odkrycie roku :)

    Po co pisać takie bzdury?
    Przecież to logiczne. Skoro materiał wyjściowy ma błąd to i kopia będzie mała ten sam inaczej bo to nie była by kopia.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Wątpię aby programy i dokupione czytniki miały osiągi rzędu 245 zapisanych pamięci na godzinę :) Nie wspominając już o konieczności klikania no i posiadania monitora. Ręczne kopiowania a i owszem, ale po 20 sztukach mielibyście dochę. A wyobraźcie sobie co zrobić jak takich pamięci do skopiowania jest 5.000 szt ?:>