Ciekawostki

Tego się nie spodziewaliśmy - Sony pokazało swój… samochód elektryczny

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
9 komentarzy Dyskutuj z nami

Nowe telewizory, technologie audio czy newsy o PlayStation 5 to coś, czego się spodziewaliśmy. Sony jednak szalenie nas zaskoczyło, prezentując podczas targów CES 2020 swój… samochód elektryczny. A właściwie prototyp o nazwie Vision-S.

Samochód elektryczny (ani jakikolwiek inny) nie jest tym, co spodziewaliśmy się zobaczyć na stanowisku Sony podczas targów CES 2020. Vision-S – bo tak nazywa się prototypowy sedan zaprezentowany przez Japończyków – nie pojawił się jednak na scenie bez powodu. 

Elektryczny samochód Sony Vision-S to jedna z największych niespodzianek targów CES 2020

Po co firmie Sony samochód elektryczny? Jeśli się zastanowić, to odpowiedź właściwie nasuwa się sama: w ten sposób gigant będzie mógł pokazać jak w praktyce działają rozwijane przez niego technologie dla przemysłu motoryzacyjnego. 

Auto zostało wyposażone w 33 różne sensory – jedne z nich na przykład wykrywają zagrożenia na drodze, inne – pozwalają ostrzegać kierowcę, że nie trzyma się swojego pasa ruchu. Na pokładzie znalazł się też system audio z technologią 360-degree Reality Audio, mającą zapewniać wyśmienite wrażenia słuchowe podczas jazdy. 

Sony Vision-S wnętrze

Kolejne rozwiązania technologiczne ujrzymy, gdy zwrócimy wzrok na deskę rozdzielczą połączoną z panelem informacyjno-rozrywkowym. Na szerokim wyświetlaczu znajduje się wszystko, czego kierowca i pasażerowie potrzebują. Dla tych siedzących z tyłu zaś przygotowane zostały dwa kolejne ekrany. 

Vision-S to pierwszy, ale nie ostatni samochód Sony

Prezentując Vision-S firma Sony zdradziła, że bazuje on na zupełnie nowej platformie. Wtedy też zapowiedziała, że zostanie ona wykorzystana także w pojazdach innego typu, wśród których pojawią się tak popularne dziś SUV-y. Niestety żadnych szczegółów nie poznaliśmy. Jest najpewniej po prostu za wcześnie. Inna sprawa, że i tak nie ma sensu o tym mówić, bo prawdopodobnie żaden z tych samochodów nie wyjedzie na drogi, a będzie jedynie służył wspomnianej prezentacji nowych technologii. 

Ale nigdy nie mów nigdy. Wystarczy choćby wspomnieć o firmie Samsung, która wraz z Renault przygotowuje samochody osobowe już od ponad dwóch dekad (a jednym z owoców jest Koleos). Swoje autko stworzyło też Google, a w planach ma je podobno także Apple.

Źródło: Sony, TechRadar, The Verge, informacja własna

Zobacz również te newsy z targów CES 2020:

Komentarze

9
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ładny chociaż pseudo ekologiczny, ale co ważne, na pochybel ruskim i arabom, wolałbym na wodór
 • avatar
  Panie Wojciechu, Apple odpuściło sobie kompletnie i porzuciło plany związane z samochodami.

  A tak swoją drogą, zastanawiałem się, czy to auto od Sony będzie miało wbudowaną PS4 w deskę rozdzielczą i przyciski sterowania w kierownicy?
 • avatar
  Czemu ma taki brzydki przód ???
  -1
 • avatar
  wow
 • avatar
  Przód niemalże jak w Porsche Taycan
 • avatar
  Żeby nie ten przód...
 • avatar
  "Na szerokim wyświetlaczu znajduje się wszystko, czego kierowca i pasażerowie potrzebują." - uwielbiam jak mi sie wmawia czego to ja potrzebuje...!