• benchmark.pl
 • CES 2018
 • Vivo przywiozło na CES 2018 smartfona z czytnikiem linii papilarnych wbudowanym w ekran
Smartfony

Vivo przywiozło na CES 2018 smartfona z czytnikiem linii papilarnych wbudowanym w ekran

przeczytasz w 1 min.

Rozwiązanie, o którym mówiło się od miesięcy wreszcie zostało wdrożone. Relacje pierwszych osób korzystających z tego typu czytnika wypadają całkiem pozytywnie.

Smartfony nie odgrywają na targach CES 2018 najważniejszej roli, ale niektórzy producenci chwalą się w Las Vegas swoimi nowościami. Być może najciekawsze urządzenie znalazło się na stoiskach Vivo.

Producent ten pokazał bowiem smartfona z czytnikiem linii papilarnych wbudowanym w ekran. O rozwiązaniu tego typu sporo mówiło się już od dłuższego czasu, ale nie mogliśmy doczekać się wcielenia go w życie. Wiemy już, kto dokonał tego jako pierwszy.

Vivo współpracowało z Synaptics. Ważną informacją jest bezsprzecznie fakt, iż niezbędny jest w tym przypadku panel OLED. Wyjaśniając zastosowane rozwiązanie producent posługuje się poniższą grafiką.

Smartfon z czytnikiem linii papilarnych wbudowanym w ekran

Konfiguracja oraz działanie nie odbiegają tutaj od tego z czym mamy do czynienia w standardowych czytnikach. Z relacji osób mających już kontakt z zaprezentowanym urządzeniem wynika, iż zaimplementowany przez Vivo czytnik jest nieco wolniejszy, ale nie można określać używania go niekomfortowym.

Sam smartfon służył tu jedynie do zaprezentowania omawianej idei, nie jest to model przeznaczony do sprzedaży. Co najważniejsze, masowa produkcja przedstawionego rozwiązania rusza lada chwila i jeszcze w tym kwartale korzystające z niego smartfony będą mogły trafić do sklepów.


Źródło: androidheadlines, The Verge

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kombajn
  7
  Noo inżynierowie z wizjonerskiego Appla ;) nie dali rady to dał radę ktoś inny.
  • avatar
   bimbrownik03
   1
   Wiadomo może coś na temat działania takiego czytnika przez folię ochronną?
   • avatar
    Gatts-25
    0
    Teraz to będzie sporo fanów produktów APPLE zawiedzionych ,że to nie ich firma jest innowacyjna.
    Ciekawe ile osób właśnie z powodu tego jednego szczegółu zrezygnuje z kupna Smartfonów nie tylko od APPLE.
    SAMSUNG się obroni przed tym bo pokaże jak SOC EXYNOS 9810 jest przed konkurencją.
    • avatar
     Wasek
     0
     Liczyłem, że iPhone będzie to miał w 8 ale nie dali rady.
     Da się? Da się! Fajnie, że ktoś to wprowadził, według mnie to jest ogromny plus. Osobiście nienawidzę czytników z tyłu telefonu bo są dla mnie całkowicie nie praktyczne. Brawo Vivo!
     • avatar
      von_marcus
      0
      Ciekawe jak taki czytnik będzie działał z aplikacjami. Załóżmy że trzeba będzie użyć czytnika do zalogowania w aplikacji do banku. To gdzie będę przykładał palec jak w tym miejscu na ekranie będzie jakiś przycisk, link bądź jakaś funkcja?