Karty graficzne

W poniedziałek premiera najszybszych mobilnych grafik NVIDII?

przeczytasz w 0 min.

Wygląda na to, że 19 listopada, w najbliższy poniedziałek, NVIDIA zaprezentuje najnowsze i najbardziej wydajne mobilne układy graficzne. Nowy układ to GeForce 8800M GTX, który jak niektórzy wierzą, wykonany jest w technologii 65 nanometrów. Tak naprawdę ma to być przerobiona wersja układu G80 Nvidii, który został zaprezentowany w maju. Jest on wykorzystywany w seriach 8400M i 8600M, a także ostatnio w 8700M GT.

8700 GT zawiera 32 procesory strumieniowe, wyposażona jest w 512MB pamięci wideo taktowanej z częstotliwością 800MHz, a rdzeń procesora graficznego działa z częstotliwością 625MHz. Jego następca również ma być wspomagany przez 512MB pamięci, jednak póki co nie ujawniono z jakimi częstotliwościami będą pracować pamięć i rdzeń graficzny. Jednak w związku z tym, że nowy układ ma być w rzeczywistości odświeżoną wersją G92 z GeForce 8800 GT, można spodziewać się, że będzie on wyposażony w 112 procesorów strumieniowych.


W wyniku zmniejszenia rozmiaru do 65 nanometrów, nowy układ powinien pozostawać chłodniejszy od 90 nanometrowego poprzednika. Dzięki temu pozostawia on miejsce na ewentualne przetaktowywanie rdzenia bez obawy o przekroczenie dozwolonej temperatury.

Jeśli pierwsze komentarze, że nowy układ „zapewni notebookom wydajność jakiej jeszcze nie widziano” okażą się prawdą, 8800M GTX może pomóc NVIDII zbliżyć się do Intela, największego sprzedawcy układów graficznych na świecie.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login