Telewizory

W przyszłym roku LG wprowadzi telewizor OLED cienki jak papier?

przeczytasz w 1 min.

Na przyszłoroczną linię telewizorów OLED firmy LG złoży się 5 serii - do B, C, E i G dołączy W. Mówi się, że może to być pierwszy model "Wallpaper".

Dzięki stronie WiFi Alliance poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat przyszłorocznych telewizorów firmy LG z ekranami OLED. W zdecydowanej większości brak jest niespodzianek, ale pozostaje jedna niewiadoma.

W przyszłym roku firma LG będzie sprzedawała telewizory OLED z serii B7, C7, E7, G7 i W7. O ile cztery pierwsze nie stanowią żadnej niespodzianki – to naturalna kontynuacja tegorocznych B6, C6, E6 i G6, to już seria W7 jest pewną niewiadomą.

LG i telewizor cienki jak papier

W sieci pojawiają się sugestie, że literka „W” może oznaczać „wallpaper” (ang. tapeta), a firma LG niejednokrotnie już używała tego słowa, aby opisać swój innowacyjny projekt ekranu OLED cienkiego jak papier (a uściślając: o grubości 0,97 mm).

Można więc wnioskować, że w przyszłym roku faktycznie zobaczymy taki telewizor w sprzedaży. Tym bardziej że firma LG zapowiadała we wrześniu, że w 2017 rzeczywiście pokazany zostanie „nowy telewizor OLED z wyjątkową platformą sprzętową”.

Cóż, pozostaje czekać do przyszłego roku. Być może pierwsze szczegóły zostaną przedstawione już za niecałe dwa miesiące – podczas targów CES 2017.

Telewizory LG OLED 2017

A oto jak przedstawiają się przyszłoroczne linie telewizorów LG OLED:

 • LG OLED B7 – płaski ekran – 55, 65 cali
 • LG OLED C7 – zakrzywiony ekran – 55, 65 cali
 • LG OLED E7 – płaski ekran – 55, 65 cali
 • LG OLED G7 – płaski ekran – 65, 77 cali
 • LG OLED W7 – ? – 65, 77 cali

Źródło: FlatpanelsHD, LG Display

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wizdar
  6
  A ja dalej czekam na monitor... Może być 27cali za 6000zł.
  • avatar
   mutissj
   5
   a cena tyle co samochod
   • avatar
    rahl_r
    1
    Czyli, że co ? Niby LG robi takie kiepskie TV, że są "cienkie" jak papier ? Kiedyś się mówiło: "cienkie jak d....a węża" ;)
    • avatar
     projectdarkstar
     1
     Może wprowadziliby OLED który nie kosztuje majątku. No chyba że jest to trudniejsze niż bawienie się w tv cienki jak papier.
     • avatar
      ygdersil
      0
      Jak to nie wejdzie .Ludzie gdzie wy żyjecie?? w 2010 roku ?OLED Już jest wprowadzony MASOWO.

      55 Cali Full HD za 5500 do kupienia
      55 Cali 4K za 8300zł

      Swoje TV OLED ma już LG, LOEWE, Panasonic a w tym miesiącu wprowadzi Philips z ambilight .Przyszły rok to bedzie masowa ofensywa OLED