Akcesoria do telefonów

W tym roku wielu smartwatchy już nie zobaczymy

przeczytasz w 1 min.

Wygląda na to, że producenci nie są już tak optymistycznie nastawieni do wydawania kolejnych tego typu gadżetów.

SmartWatche od samego początku nie potrafiły zjednać sobie sympatii większej grupy użytkowników. Producenci jednak bardzo systematycznie prezentowali kolejne modele. Ostatnio poznaliśmy Apple Watch Series 2 i Samsung Gear S3, ale na kolejne głośne premiery się nie zanosi.

Z pojawiających się raportów wynika, iż do końca 2016 roku nie zostanie zaprezentowany żaden smartwatch z Android Wear od największych producentów. Wymienia się tutaj przede wszystkim Huawei, LG oraz Motorolę, a więc firmy rzeczywiście dość mocno zaangażowane ostatnio w sektor gadżetów dedykowanych naszym nadgarstkom.

Nie wymienia się powodów takiej sytuacji, ale chyba każdy domyśla się, że chodzi głównie o pieniądze. Aby zabrzmiało to ładniej sprecyzować można, iż producenci nie widzą najprawdopodobniej szans na to, że ich nowe propozycje wzbudzą większe zainteresowanie.

W tym roku zanosi się zatem na rywalizację Apple i Samsunga, chyba, że topowym smartwatchem zaskoczy któryś z producentów pozostających w cieniu.

Źródło: lifehacker

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Ankieta jest do kitu. Znowu narzekanie że bateria za słaba, podczas gdy leci wielki hejt że bateria Samsunga 7 cośtam się zapala. w ankiecie powinno być jednoznacznie określone, że podzespoły żrą za dużo prądu. niestety większość takich zegarków ma ekran LCD który też żre mnóstwo prądu. zegarków oledowych jest mało, bardzo nieliczne są zegarki z epapierem. za to nie ma żadnego z ekranem hybrydowym, tj. lcd lub oled plus epapier. wielka szkoda.

  taki smartwatch powinien trzymać na baterii tydzień. ale nie z powodu większej baterii (10kg akumulatora samochodowego w kieszeni nosić nie zamierzam), lecz z powodu ograniczenia zużycia energii przez samo urządzenie.

  sądzę że takie urządzenie byłaby w stanie zaprojektować ...... nokia :) ale rynek jest zbyt mały aby mogli aż tak ryzykować.
  • avatar
   patefoniq
   0
   No bo nie oszukujmy się. Kto używa smartwatcha? To na prawdę bardzo niepotrzebny gadżet. Nic nie wnosi ułatwiającego, a wręcz jest niepraktyczny (ładowanie codziennie - to ja mam zegarek z balansem, który wytrzymuje 96h nienoszenia), bo tylko wyświetla powiadomienia, na które zasadniczo i tak musimy zareagować na telefonie. Najlepsze są argumenty, że to dla biznesu, ale po wycofywaniu się z rynku producentów, chyba teoria słaba.
   • avatar
    Dudi4Fr
    0
    Jeszcze Asus pokazał swojego ZenWatch 3 na początku września.

    Dość jednak dziwne że nikt inny nie pokazuje nowego sprzętu. Zwłaszcza że od dłuższej chwili snapdragon w2100 jest dostępny a Corning zaprezentował SR+ własnie pod zegarki i inne wearable.

    Aż tak słaba byłaby sprzedaż że praktycznie wszystkie marki porzuciły ten pomysł/segment?


    Może czekają na Android Wear 2.0?
    • avatar
     C24k3n
     0
     Może nie LG, Huawei czy Motorola ale najciekawszy z Android Wear w tym roku "będzie" smartwatch Nixon The Mission.