Procesory

Walidacja CPU-Z procesora AMD Mangy Cours

przeczytasz w 1 min.

W sieci pojawiła się oficjalna walidacja 12-rdzeniowego procesora AMD Mangy Cours, wykonana przy pomocy popularnego programu CPU-Z. Program nie odczytał poprawnie wszystkich informacji, jednak jest to całkowicie normalne przy układach, których nie ma jeszcze na rynku.

Z odczytanych przez CPU-Z danych można wnioskować, iż nowy Opteron przeznaczony jest dla 1974-pinowej podstawki Socket G3, posiada 12 x 64 KB pamięci podręcznej L1, 12 x 512 KB L2 oraz 10240 KB L3. Wykorzystana do walidacji płyta główna to prawdopodobnie AMD Dinar, bazująca na chipsecie AMD SR5690 i mostku południowym ATI SB750.

Jeden z użytkowników serwisu TechPowerUp o nicku FlanK3r, opublikował w komentarzu pod newsem, screen przedstawiający okno programu wPrime i CPU-Z. Próbkę 32M procesor obliczył w czasie 3.539 s, podczas gdy 1024M w czasie 75.768 s. Układ podczas trwania testu pracował z częstotliwością taktowania na poziomie 2992 MH.

Walidację CPU-Z znajdziecie tutaj.

źródło: TechPowerUp

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Jakby jeszcze opterony mialy HT ^^
  • avatar
   kubbak
   0
   A ja nie chciałbym tego chłodzić. Bez wody nie podchodź :).
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Lepsze i to niż chłodzić z osobna 3 procki... A poza tym pewnie nie będzie tak źle:)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Nie jestem w 100% pewny, ale chyba wPrime był uruchamiany na 2 CPU Mangy Cours.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      O chłodzenie jestem spokojny. Niedługo Global Foundry wejdzie w HKMG + 32nm i będzie chłodny ten grzejniczek.
      Pomysł ze sklejką 2x6 core mi sie podoba. W końcu chłopaki pomyśleli o kosztach budowy procka. Właściciele serwerów trochę się wkurzą zmianą socketu, ale Intel i tak chyba częściej robi zmiany podstawek. Szkoda tylko, że wydajność tego Opterona będzie taka jak Xeona 8 rdzeniowego (jeśli takie wyjdą). Tylko skąd tam się wzięło 10MB L3 (2x6MB=12MB)? Czyżby zmienili mikroarchitekturę? Jeśli tak to można rzec w końcu! Mała wydajność IPC procesorów AMD w końcu musi się zwiększyć, w przeciwnym razie dobrze nie widzę przyszłości AMD, a tym samym niskich cen dla konsumentów. Intel już zachowuje się jak monopolista (i nie ma się czemu dziwić).