Ciekawostki

Walker - robot do (patrolowania) mieszkania

przeczytasz w 1 min.

Walker świetnie radzi sobie z przemieszczaniem się po domu, próbując zadowolić i zabezpieczyć jego właścicieli i mieszkańców.

Monitoring w mieszkaniu nikogo już dzisiaj nie dziwi, ale choć coraz popularniejszy wciąż jest ograniczony – choćby do lokalizacji samych kamer. Rozwiązać ten problem chce Ubtech. Firma opracowała robota, który może robić obchody, by upewnić domowników, że wszystko jest w porządku.

Walker, bo tak nazywa się dzieło firmy Ubtech zaprezentowane podczas targów CES 2018, to dwunożny robot, który jest przeznaczony do patrolowania mieszkania. Potrafi nagrywać wideo i wykrywać ruch, a w razie potrzeby informować domowników o nieprawidłowościach. 

Dzięki zaawansowanej konstrukcji i odpowiedniemu oprogramowaniu Walker radzi sobie ze schodzeniem i wchodzeniem po schodach oraz z omijaniem przeszkód. Krótko mówiąc: w domu, w którym przyjdzie mu pełnić służbę, będzie czuł się jak… w domu.

Z robotem można porozumiewać się na dwa sposoby: korzystając ze zintegrowanego ekranu dotykowego lub używając komend głosowych. Dodajmy, że patrolowanie to nie wszystko, bo Walker może też się bawić. Co więcej, ze strzępków informacji można też wywnioskować, że będzie mógł pełnić funkcję domowego asystenta. 

Nie zobaczymy Walkera w sprzedaży przed 2019 rokiem i nie wiemy, ile będzie trzeba za niego zapłacić. Na razie możemy jedynie rzucić okiem na prezentację jego możliwości…

Źródło: CNET

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Pardek
  3
  Jak będzie taki jak Rosie z Jetsonów to mnie kupili.....
  • avatar
   HomeAudio
   3
   Fajne... ale jeszcze nie teraz. Cena najprawdopodobniej w granicach średniej klasy samochodu :/
   • avatar
    Ghola
    2
    Moje koty byłyby nim "zachwycone" :D
    • avatar
     ECRYGIGS
     2
     Widać na filmie, że prawie stracił równowagę dlatego muszą jeszcze nad tym popracować. Fajne, ale cena pewnie bedzie z kosmosu.
     • avatar
      MarTum
      1
      Wolę jednak mojego ED-209 w roli stróża posiadłości.

      Witaj!

      Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
      Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

      Połącz konto już teraz.

      Zaloguj przez 1Login