Gry mobilne

Wargaming planuje mobilną ekspansję

przeczytasz w 1 min.

Firma Wargaming przejęła fińskie studio Boomlagoon. Przygotujcie się na nadejście nowych gier mobilnych.

Wargaming wciąż szuka swojej drogi i inwestuje w kolejne sektory rynku. Działalność firmy jest bardzo rozległa – od popularnych gier MMO z serii World of… i eSportu, przez różnego typu inicjatywy historyczne, po pomoc w wydawaniu gier ekip niezależnych. Teraz Białorusini postanowili umocnić swoją pozycję w sektorze mobilnym.

Wargaming ma już na koncie World of Tanks Blitz, ale to dopiero początek. Firma poinformowała o przejęciu fińskiego studia Boomlagoon odpowiedzialnego za gry mobilne, takie jak Monsu, Spirit Hunter czy Super Soldiers. Ekipa od teraz działać będzie jako Wargaming Helsinki – studio w całości skoncentrowane na tworzeniu tytułów na smartfony i tablety.

„Wargaming ciężko pracuje od wielu lat na swoją wysoką pozycję na rynku nie tylko PC, ale również w konsolach i segmencie mobilnych platform. Pozyskanie Boomlagoon to dla nas świetny przyczółek i wzmocnienie pozycji rynkowej. Podzielamy wspólnie wizję zabawy, wysokiej jakości gier i usług. Ich doświadczenie na rynku mobilnym pomoże naszej firmie dostarczać następne gry do jeszcze szerszego spektrum graczy” – mówi Keith Kawahata z Wargaming.

Źródło: Wargaming

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  larson
  0
  wows mobile
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Te mobilne porty gier z konsol i PC, to jakas zenada jest. Nie dosc, ze polowa gry ''gra'' sie sama, to jeszcze wyskakujace reklamy co 15 sekund na caly ekran, ktore mozna zamknac po 5 sekundach! Powinni wydac AdBlocka na apki.