Gry

Warhammer 40K: Space Marine - walka

przeczytasz w 2 min.

Nowa gra Relic Entertainment rodzi się w bólach, ale wygląda fantastycznie.

 Warto przeczytać:
 

Batman: Arkham City - co najmniej osiem godzin zabawy

Zapomnijcie na chwilę o strategicznym Dawn of War - Relic Entertainment zamierza wykorzystać swoje doświadczenie w pracy z marką Warhammer 40K i dać nam grę akcji z prawdziwego zdarzenia, umieszczoną w tym właśnie świecie. Choć prace nad W40K: Space Marine trwają już od dłuższego czasu, fani na całym świecie wciąż zadają pytania o ten czy inny element rozgrywki. Dziś powiemy nieco więcej o systemie walki, który pojawi się w grze.

Twórcy nie ukrywają, że chodziło im o stworzenie niezwykle dynamicznej, brutalnej gry akcji, w pewnym stopniu wzorowanej na Gears of War. Oczywiście świat Warhammera jest znacznie bardziej kolorowy, niż szare i surowe poziomy znane z gry Epica, ale mechanika, a szczególnie efektowna i krwawa walka mają być w obu tytułach podobne. Jest jednak jedna, ważna różnica - w Space Marine nie będzie systemu osłon, znanego z GoW. W tej grze nie ma czasu na chowanie się za worki z piaskiem i wyskakiwanie zza muru. Nasz kosmiczny wojownik musi przez cały czas przeć naprzód i krajać futurystycznych Orków piłą łańcuchową bez wytchnienia.

Osoby, które miały już okazję zagrać we wczesne wersje Warhammer 40K: Space Marine twierdzą, że gra będzie niezwykle przystępna, a chwilami zamieniać się będzie w prawdziwą rzeźnię, w której umiejętności gracza zejdą na dalszy plan. Jeśli ktoś dotąd grał tylko w planszowe wersje Warhammera i Space Marine będzie jego pierwszą przygodą z grami wideo, może się nie martwić - da sobie radę. Oczywiście wyższe poziomy trudności będą dostępne dla nieco bardziej zaawansowanych wirtualnych wojowników.

Na koniec zapraszamy do obejrzenia trailera z Warhammer 40K: Space Marine, który - choć nie najnowszy - nie był jeszcze publikowany na stronach Benchmarku. Pokazuje on doskonale atmosferę nowej gry Relica i powoduje, że na Kosmicznego Żołnierza naprawdę chce się czekać:

Warhammer 40K: Space Marine wydane zostanie już w sierpniu, na PC, Xbox360 i PlayStation 3. Polskim dystrybutorem gry jest CD Projekt.

Źródło: bluesnews.com

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  FOR THE EMPEROR!
  • avatar
   Thorin49
   0
   Courage and Honor!
   • avatar
    Warmonger
    0
    Robi wrażenie!
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Zróbcie emulator PC dla Mortal Kombat nowego!
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Universum W40K- uwielbiam, ale co to za grafika ? Wygląda jak na enginie Dawn of War 2. Wygląda jak zoom na RTS, a nie jak FPS!
      Dakka, Dakka !