Gry

O frakcjach w Watch Dogs słów kilka

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
12 komentarzy Dyskutuj z nami

A przy okazji - 9 minut gameplayu.

Watch Dogs konflikt

Każda gra potrzebuje rywalizujących ze sobą frakcji, jak Asasyni i Templariusze. Podobnego konfliktu nie zabrakło w Watch Dogs. W mieście o władzę walczą dwie frakcje – DedSec oraz Blume. Studio Ubisoft w wywiadzie dla Eurogamer przybliżyło nieco ten aspekt swojego najnowszego dzieła.

DedSec to grupa anarchistycznych hakerów wspomagających głównego bohatera gry Aidena Perace’a, która swoim działaniem przypominać może LulzSec lub Anonymous. Po drugiej stronie barykady stoi poważna korporacja bezpieczeństwa, odpowiadająca za technologię CtOS zarządzającą wszystkimi systemami wirtualnego Chicago. 

Problemem jest jednak to, że nie można ich jednoznacznie określić jako „tych dobrych” i „tych złych”. Jak tłumaczy podczas wywiadu z redakcją Eurogamer dyrektor kreatywny gry Jonathan Morin – celem było utworzenie konfliktu, w którym każdy ma swoje cele, ale żadnej z grup nie można zarzucić kompletnego działania przeciwko wszystkiemu.

Mimo to konflikt jest ostry, o czym można było już nieraz przekonać się podczas oglądania kolejnych materiałów z gry Watch Dogs. Obie grupy nie zamierzają bowiem odpuścić – mają swoje racje i zrobią wszystko, by ich dowieść. 

Więcej na ten temat możecie usłyszeć w niemal 9-miniutowym materiale wideo umieszczonym poniżej. Wymóg: znajomość języka angielskiego. W innym przypadku pozostaje samo obejrzenie  filmiku, który jednak zawiera nowe fragmenty rozgrywki:

Gra Watch Dogs pojawi się na rynku już 27 maja bieżącego roku. Platformami docelowymi są konsole PlayStation 4 i 3 oraz Xbox One i 360, a także komputery osobiste.

Źródło: Eurogamer, GamesRocket

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  lemur20
  Gdzie macie nowe fragmenty ? Wszystko już było prezentowane. Pierwsza części fragmentu była prezentowana na początku marca. była dostępna dla dziennikarzy, którzy mogli ją przetestować w Kanadyjskim studiu. Właśnie przez ten materiał wybuchła cała afera z grafiką, która jest znacznie słabsza i wszyscy zarzucili Ubisoftowi, że jak było można tak pogorszyć grafikę. Natomiast materiał z końcówki pochodzi z września 2013 i o dziwo tam grafika jest znacznie lepsza niż na filmiku z marca 2014. Ubisoft się zarzeka, że grafika nadal jest świetna, a na PC wygląda rewelacyjnie. Choć wiele osób nadal twierdzi, że materiał pochodzi z PS3/Xbox 360. Ubisoft obiecało również, że zaprezentuje w najbliższym czasie pierwszy gameplay z wersji na PC ;) Natomiast w najnowszym filmiku, który prezentuje ekskluzywne rzeczy na konsolach PS3 i PS4 znowu grafika wygląda znacznie lepiej niż na prezentacji z marca. Mam nadzieję, że Ubisoft pokaże jak naprawdę ta gra prezentuje się na PC.
 • avatar
  Dazuo
  Na tym filmiku grafika prezentuje się beznadziejnie. Niestety. :(
 • avatar
  Arek9182
  Fizyka pojazdów wydaje się być fatalna....
 • avatar
  leoxxx
  Dla mnie grafa mogła by być jak w GTA3 kosztem grywalnośći. Teraz w zasadzie jestem już pewny. To assassin's creed w przyszłości. Będzie to dobra gra, ale nic poza tym.

  Nic wspominają dużo o wielkości świata, więc będzie pewnie mały w porównaniu do GTA5.

  żałuje teraz, że kupiłem preordera, jednak cena 40zł w sumie nie jest zła.
 • avatar
  Konto usunięte
  GTA4 + DeusEX HR = Watch Dogs
 • avatar
  eryk1310
  mi tam się podoba :)
  -1
 • avatar
  Konto usunięte
  Gra ewidentnie nic specjalnego
  -1