Internet

WhatsApp może trafić też na pecety

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Wygląda na to, że komunikator WhatsApp nie będzie już ograniczony do urządzeń mobilnych. Powstaje ponoć wersja przeglądarkowa.

WhatsApp

Lutowe przejęcie aplikacji WhatsApp przez Facebooka było ogromnym wydarzeniem dla branży. Nic w tym zresztą dziwnego – ekipę Marka Zuckerberga kosztowało to bowiem aż 19 miliardów dolarów. Wygląda na to, że ta transakcja się opłaci. 

Jedną z największych zalet komunikatora WhatsApp jest jego multiplatformowość – korzystać z niego mogą posiadacze urządzeń z iOS, Android, Windows Phone, BlackBerry oraz Nokia S40 i Symbian. Haczyk jest jeden – wszystko to są systemy mobilne. Jest tak, ponieważ konta użytkowników są bezpośrednio związane z ich numerem telefonu. Według najnowszych informacji to może się jednak wkrótce zmienić. Istnieją dowody, że ekipa pracuje nad klientem WhatsApp na komputery stacjonarne i laptopy, dostępnym z poziomu przeglądarki internetowej.

Holenderska strona AndroidWorld poinformowała, że w ostatniej wersji komunikatora WhatsApp na Androida odnaleziony został kod odnoszący się do „WhatsApp Web”, a także uwagi o logowaniu na komputerze i informacje na temat korzystania z przeglądarek internetowych. Całość została nawet okraszona zrzutem ekranu pokazującym aktywność na przeglądarce Chrome – zarówno w systemie Windows, jak i Mac OS X.

WhatsApp PC

Na razie aplikacja WhatsApp opiera się wyłącznie na karcie SIM. Jak zatem miałoby wyglądać logowanie w przeglądarce. Rozwiązań jest co najmniej kilka. Najprostsza wydaje się integracja z Facebookiem, to mogłoby jednak ograniczać liczbę użytkowników. Dlatego też mówi się również o zastosowaniu protokołu OAuth (i uwierzytelnianiu za pośrednictwem urządzenia mobilnego). Co jednak ciekawe, wchodząc na stronę web.whatsapp.com, znajdziemy panel logowania do konta Google. Dlatego też na razie to ta ostatnia opcja wydaje się najbardziej prawdopodobna.

Możliwość korzystania z WhatsApp z poziomu peceta będzie pierwszą ważną nowością wprowadzoną do komunikatora od momentu przejęcia go przez firmę Facebook. Bez wątpienia byłaby to bardzo mile widziana zmiana.

Źródło: SlashGear, AndroidWorld

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sebastianzola
  Poleam aplikacje Viber ;) Mam na telefonie, komputerze jest to bardzo dobra aplikacja.
 • avatar
  jarkko
  Na PC można zainstalować BlueStacks który symuluje Androida a potem dowolną apkę w tym WhatsApp - potrzebne będzie jedynie wpisanie kodu weryfikacyjnego, który zostanie przysłany na numer komórkowy podczas rejestracji na WhatsAppie. That's all folks!
  -1
 • avatar
  Konto usunięte
  Niech trafi na tablety i niech stanie się możliwe korzystanie z dwóch klientów na raz. :)
 • avatar
  ADiS_
  Szkoda że dopiero teraz się z tym obudzili. Mam nadzieję, że pojawi się to na pc jak najszybciej. Tylko dlaczego przez przeglądarkę, a nie samodzielną aplikację ?! :/
 • avatar
  Nalovp
  Zielona sluchawka jest,ale zadzwonic nie można.Dziwie się ludziom że używają tego gawna...
  Polecam od siebie coś,z czego korzysta cala azja i usa....LINE.
 • avatar
  jarkko
  web.whatsapp.com