Gry

Wiedźmin 2 na konsolach bardziej rozbudowany?

przeczytasz w 1 min.

Wiedźmin 2 na konsole jeszcze nie doczekał się oficjalnej zapowiedzi, ale jego twórcy rozochoceni przez prasę rozmawiają na ten temat już całkiem swobodnie.

Warto przeczytać:
Wiedźmin 2 gotowy!
L.A. Noire i nowy gameplay, screeny, wieści

W myśl sformułowanej wczoraj zasady "dzień bez wieści o Wiedźminie 2 dniem straconym" spieszymy z nowymi doniesieniami - tym razem z zagranicy. Z Tomaszem Gopem, głównym "ojcem" Wiedźmina 2, rozmawiał serwis Eurogamer.

A ta rozmowa przyniosła bardzo ciekawe wnioski na temat wersji konsolowej gry. Wiadomo, że ta pojawi się prawdopodobnie w grudniu (nie jesteśmy natomiast pewni czy na obie konsole, czy póki co tylko na Xbox 360). Wygląda na to, że czerwcowe targi E3 w Los Angeles rozwieją ostatecznie wszystkie domysły i wątpliwości, co zresztą potwierdzają sami twórcy.

Eurogamer postanowił natomiast temat drążyć już teraz i okazuje się, że wysoce prawdopodobna jest nieco odmieniona wersja Wiedźmina na konsole. W wypowiedzi Tomasza Gopa można doszukać się sugestii, iż konsolowcy dostaną jakąś dodatkową zawartość, która zapewne miałaby wydłużyć im czas zabawy.

Gop jasno stwierdza też, że CDP Red nigdy nie pracowało równolegle zarówno nad wersję pecetową, jak i konsolową. Przyznaje, że struktura studia nie pozwala na taki komfort. To tłumaczy też zapewne opóźnienie edycji konsolowej o przynajmniej pół roku względem wersji przygotowanej dla posiadaczy komputerów.

Polityka CD Projektu w kwestii drugiego Wiedźmina jest naprawdę intrygująca, a marketingowo doskonała. O mało której produkcji było dotychczas na łamach benchmark.pl równie głośno.

 Źródło: EuroGamer

Polecamy artykuły: 
 
AMD Radeon HD 6450, HD 6570, HD 6670 - tanie, ciche i oszczędneSamsung RF511 - wydajny, stylowy i z technologią OptimusApple iPad 2 Wi-Fi 16 GB - zdecydowanie lepszy niż poprzednik

 

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Spoko.

  Ps. ATI ssie...
  • avatar
   jewgienij
   0
   "W wypowiedzi Tomasza Gopa można doszukać się sugestii, iż konsolowcy dostaną jakąś dodatkową zawartość, która zapewne miałaby >>wydłużyć
   • avatar
    jewgienij
    0
    "W wypowiedzi Tomasza Gopa można doszukać się sugestii, iż konsolowcy dostaną jakąś dodatkową zawartość, która zapewne miałaby >>wydłużyć
    • avatar
     jewgienij
     0
     Obcina mi komentarze...
     • avatar
      krzysiek
      0
      ta marketigowa doskonałość polityki cdprojectu polega tylko i wyłącznie na tym iż jedynka była naprawde przyzwoitą grą i wiele osób czeka na kontynuację…
      W innym wypadku mało kogo by to interesowało nawet jesli przecieki i informacje były by co godzine.
      • avatar
       Szymon331
       0
       A niech konsolowcy dostaną lepszą wersję Wiedźmina 2. Ważne by PCtowa była genialna i by nie było żal pieniędzy :)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Konsolowcy dostaną poprostu taką samą grę ale inaczej rozbudowaną(interfejs)
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Ja chyba wiem o jaką zawartość chodzi :) Pewnie dostaną te wszystkie markery, tips&tricks etc jak w Crysisie 2 żeby wiedzieli krok po kroku co robić. Inaczej nigdy by gry nie skończyli bo byłaby zbyt trudna.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Jasne, już widzę jak konsolowcy będą mieli lepszą grę skoro mają na dzień dobry hardwareowe ograniczenia...Może dostaną jakieś dodatkowe zadania ale na pewno to na PC będzie lepsza grafika...
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           @Up Bardziej rozbudowana - dodatkowe questy, itemsy. A że grafika będzie lepsza na PC to nie ma wątpliwości. Jednak podejrzewam że przez pół roku jakie zostało do premiery wersji na Xboxa 360 to wszystko tak dopieszczą że będzie chodziło z ustawieniami coś pomiędzy medium a high z PC.
           @piaseq - Nie oceniaj wszystkich konsolowców swoją miarą. Sam przeszedłem Fallouta 2 na PC i Fallouta 3 na xboxa 2 razy i bez żadnych markerów i tipsów(i lakieru :)) . A kumple CougaraV6 pomylili F3 z FPSem po prostu co może się przydarzyć każdemu niedoświadczonemu graczowi.
           • avatar
            juggler
            0
            "Polityka CD Projektu w kwestii drugiego Wiedźmina jest naprawdę intrygująca, a marketingowo doskonała. O mało której produkcji było dotychczas na łamach benchmark.pl równie głośno."

            Gdyby to nie była polska gra, to jakiś news byłby może raz na miesiąc, a pod nim kilka komentarzy na krzyż.