Konsole do gier

Wieści z E3 - Xbox Experience - nowy interfejs konsoli Xbox 360

przeczytasz w 2 min.

Konferencja Microsoftu przyniosła jeszcze jedną wielką nowość (oprócz wspominanego dziś wcześniej Final Fantasy XIII), która zapowiada się iście rewolucyjnie jeśli chodzi o podejście giganta z Redmont do użytkowników Xbox'a 360. Microsoft ogłosił bowiem powstawanie całkowicie nowego interfejsu swojej konsoli, który nazwany został Xbox Experience i który ma pojawić się już tej jesieni. Przyniesie on naprawdę ogromne zmiany nie tylko w wyglądzie dashboard'u, ale przede wszystkim wprowadzi całkowicie nowe funkcjonalności wśród których najistotniejszą wydaje się możliwość instalowania gier na dysku konsoli (już wiadomo po co wprowadzany jest nowy model dysku twardego do Xbox'a:). Ma to przyspieszyć ładowanie się gier, przy czym warto zaznaczyć że dysk z grą nadal musi znajdować się w czytniku celem potwierdzenia legalności kopii (czyli podobnie jak w przypadku Playstation 3).

Nowy interfejs przyniesie również coś co do tej pory utożsamiane było jedynie jedynie z konsolą Nintendo Wii czyli graficzne avatary, które będziemy mogli tworzyć sami, ubierać je czy dzielić się z innymi użytkownikami. Szczerze mówiąc trochę za bardzo przypominają one Simsy i Mii z konsoli Nintendo. Rodzi się wręcz pytanie - czy skrzywienie Microsoftu w kierunku casual gamers nie jest zbyt mocne?

Sam wygląd nowego interfejsu przypomina niezwykle sposób prezentacji treści przez iPody, ale zapewne jest to efekt zamierzony (zgodnie z zasadą - jak już coś kopiować to od najlepszych, a właściwie najlepiej się sprzedających:) Jako ciekawostkę warto dodać, iż od momentu wprowadzenia Xbox Experience będzie można robić zakupy w Xbox Live Marketplace za pośrednictwem komputera poprzez stronę xbox.com. Wszystkie zakupione w tej sposób filmy, gry czy inne rzeczy ściągnąć się mają same po uruchomieniu konsoli. Dodatkowo wprowadzona zostanie nowa funkcjonalność przycisku na padzie Xbox Guide przy pomocy którego będziemy mogli włączyć stary dashboard, a nawet uruchamiać gry bez wychodzenia z aktualnie uruchomionej aplikacji.

Na koniec pozostały kwestie techniczne, a mianowicie usprawniona obsługa monitorów komputerowych. Microsoft zdecydował się bowiem dodać do obsługiwanych rozdzielczości także te niestandardowe tj. 1440x900 czy 1680x1050.

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  jakos nie moge sie oprzec wrazeniu ze M$ tylko podbiera cudze pomysly - zupelnie jak TVN ;)
  ten nowy dashboard to polaczenie itune(Mac) z home(PS3) i MII(WII) - bo ich 'autorski' pomysl jakos sie nie sprawdzil mimo swej funkcjonalnosci brakowalo mu tego 'nextgenowego' ducha
  • avatar
   Boban79
   0
   stary dashboard nie znika z x360, więc nie widzę problemu, zostanę przy starym.Ten jest dla klientów pokroju obecnych nabywców wii;-)