Systemy operacyjne

Windows 10 doczekał się daty premiery - nowy system już w lipcu

przeczytasz w 1 min.

Microsoft pochwalił się dziś informacją, o którą dopominano się już od jakiegoś czasu.

Windows 10 data premiery

Microsoft pochwalił się dziś informacją, o którą dopominano się już od jakiegoś czasu. Poznaliśmy wreszcie datę rynkowej premiery systemu Windows 10.

Swojego czasu producent zapowiedział, iż Windows 10 zadebiutuje latem, ale później przez długi czas termin ten nie był precyzowany. Teraz się to zmieniło i można już zakreślić w kalendarzach datę 29 lipca. Tego właśnie dnia nowy Windows trafić ma jednocześnie do 190 państw. Ich lista nie została ujawniona, ale można być pewnym, że dotyczy to również Polski.

Warto dodać tutaj dwie dość istotne kwestie. Po pierwsze, rozpoczęte zostały już rezerwacje darmowych aktualizacji, o czym pisaliśmy nieco wcześniej. Po drugie natomiast, powyższy termin premiery dotyczy komputerów, laptopów i dużych tabletów, ponieważ Windows 10 Mobile pojawi się w później.

Poniżej zobaczyć możecie opublikowany dziś przez producenta materiał wideo prezentujący najważniejsze funkcje Windows 10. Czekamy teraz na ujawnienie cen poszczególnych wydań nowego systemu, gdyż nie każdy będzie mógł skorzystać z wspomnianych darmowych aktualizacji.


Źródło: youtube - Windows, fonearena

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Szymon331
  6
  Czyli do 28 Lipca 2016 roku mam czas na zmiane windowsa tak by byla to zmiana darmowa.

  Rok to duzo czasu, niech kroliki doswiadczalne walcza z tym systemem, zglaszaja bledy, niech producenci zrobia z tego w pelni dzialajacy system. W Czerwcu przyszlego roku pomysle nad zmiana swojej win 7 BOX. Na ta chwile Win 10 w zasadzie nic nowego mi nie zaoferuje.
  • avatar
   Lord_Nikkon
   3
   Ciekaw jestem czy pójdzie to jako update czy dostaniemy pliki ISO tak aby móc zainstalować czysty system. Jakoś mam uraz do upgradowania systemu. Wciąż też nie mogę wykoncypować czy aktualizacja której możemy dokonać w ciągu roku będzie oznaczać rezygnację z licencji z np Windows 7 na rzecz Windows 10 czy będę mógł zachować obie. Informacje w tej kwestii są dość sprzeczne. Ciekawi mnie też jak będzie z licencją, którą teraz uzyskamy. Czy np po roku nie dostaniemy rachunku. Zmiana sposobu licencjonowania Windowsa zaczyna przyprawiać o ból głowy. Tak czy siak zapisałem się bo to niczemu nie szkodzi, ale wstrzymam się z aktualizacją aż opadną emocje i system doczeka się wiarygodnych recenzji.
   • avatar
    kerry_sd
    2
    Wiedźmin III w DX 12 i proces aktualizacji ruszy z kopyta
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Właśnie ruszył program rezerwacji aktualizacji z Win 8.1 do Win 10 ja już dokonałem rezerwacji ;-)
     • avatar
      Głowa
      0
      No to w sierpniu jak kupie, pół godzinki wgrywanie systemu ze sterownikami po formacie, a potem 3h instalacji GTA V i 2 dni pobierania gier ze steama :D
      • avatar
       Dragonik
       -1
       Słyszałem że w laptopach z win 10 ma nie być funkcji instalacji starszych wersji systemu poprzez zablokowanie secure boot czy to prawda?
       • avatar
        Fiona
        -1
        Kupię na gwiazdkę, z win7 nie zrezygnuję...
        ale nie wiem na którą gwiazdkę:15,16,17
        • avatar
         Konto usunięte
         -3
         a cena tego windowsa jest znana ?
         • avatar
          PawelQ
          0
          Aby pojawił się komunikat o rezerwacji trzeba zainstalować aktualizację: https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/3035583 (Windows 7, nie wiem jak 8/8.1)