Systemy operacyjne

Windows 10 - kolejny wysyp nowości w kompilacji 15014

przeczytasz w 1 min.

Zintegrowana platforma z e-bookami i automatyczne zwalnianie miejsca na dysku to najważniejsze nowości w nowej kompilacji Windows 10 dla Insiderów.

Kolejna kompilacja i kolejny wysp nowych funkcji. „Insiderzy” mają już dostęp do nowej wersji systemu Windows 10. Co pojawiło się w wydaniu oznaczonym numerem 15014 i najpewniej wkrótce trafi do aktualizacji Creators Update?

Największą nowością (na którą jednak Polacy będą musieli pewnie poczekać trochę dłużej) jest platforma z e-bookami. Użytkownicy systemu Windows 10 będą mogli kupować cyfrowe książki bezpośrednio w Windows Store i czytać je w przeglądarce Microsoft Edge. Trzeba przyznać, że to naprawdę sprytny pomysł na promowanie swoich rozwiązań. 

Windows 10 15014 e-book

„Biblioteka” w formie dodatkowej przestrzeni pojawi się w Edge zaraz obok zakładek, historii czy pobrań. Przeglądarka pozwoli na zmianę fontu, rozmiaru znaków czy tła, aby użytkownik mógł cieszyć się maksymalnym komfortem. Program Microsoftu jest kompatybilny z formatami PDF oraz EPUB.

Kolejną ciekawą nowością jest automatyczne zwalnianie miejsca na dysku. Użytkownicy otrzymają możliwość skorzystania z funkcji, która będzie samodzielnie usuwała pliki tymczasowe i opróżniała zawartość kosza po 30 dniach.

Windows 10 15014 miejsce

Użytkownicy laptopów docenić mają również nowy suwak oszczędzania energii. Jest to wprawdzie jedynie nowa forma przedstawienia obecnych ustawień, ale po pierwsze: jest przez to atrakcyjniejsza dla mniej zaawansowanych użytkowników, a po drugie: z czasem producenci komputerów mają mieć możliwość integrowania tej funkcji z własnymi rozwiązaniami.

Windows 10 15014 energia

Kompilacja 15014 to także: możliwość ustawienia dowolnego koloru akcentów (RGB, HSV, HEX), zebranie wszystkich ustawień Wi-Fi w jednym miejscu oraz mniejsze poprawki i zmiany, dotyczące między innymi funkcjonalności Cortany.

Źródło: Windows Blog, OnMSFT, ghacks

Komentarze

36
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Author
  3
  Ja czekam na Windows 11 aż ten potworek 10 zniknie może uda się go ominąć jak 8ke.
  • avatar
   Atak-Snajpera
   2
   "Change How We free up space"

   "If you are running low on space, we can try to free up some now"

   My to , my tamto... Ten "usługowy żargon" tylko poraz kolejny pokazuje że Win10 to jest usługa więc nie marudźcie potem że wam nonstop coś "Oni" resetują i odinstalują. Tak długo jak macie dostęp do neta tak "Oni" kontrolują swoją usługę Win10.
   • avatar
    korax
    2
    Bardziej 'Windows 10 - kolejny wysyp bugów' :v
    • avatar
     siwyandrew
     2
     Panie Wojciechu, w języku polskim nie istnieje takie słowo jak font.
     • avatar
      frenchkiss4u
      0
      Ktoś wie dlaczego się chrome zacina na 10? Zwłaszcza podczas przeglądania materiału na youtube? Może by się wzięli za wieszające aplikacje jak kmplayer i mediaplayerclassic, bo podczas przewijania też się wykrzaczają. Gdzie aero glass ja się pytam? Komp jak na polskie warunki high-end...
      • avatar
       sadys
       0
       no na takie zmiany czekalem - teraz w koncu moge zamowic win10 i zastapic tego przestarzalego windowsa 7... < ironia mode off >,
       • avatar
        mutissj
        -12
        Nowy suwak zasilania? też mi nowość ...
        w Windows XP/VISTA/7/8 wchodzi się w:

        PANEL STEROWANIA > OPCJE ZASILNIA > DO WYBORU:

        1. Zrównoważone
        2. Wysoka Wydajność
        3. Oszczędzanie energii

        i mamy to samo, a oni to po prostu przenieśli na sterowanie z poziomu pulpitu, WOW.

        • avatar
         Konto usunięte
         0
         W laptopach i tabletach z Win 10, ta przeglądarko-czytelnia ebooków będzie świetnym rozwiązaniem. Na desktopach mniej to widzę.

         Ech, gdyby tak był Kindle, który może wyświetlać kolorowe obrazki - w przypadkach choćby kodeksów do WH40K czy komiksów, to e-ink się ni cholery nie sprawdza.