Systemy operacyjne

Windows 10 Technical Preview już na kolejnych smartfonach - jest trochę nowości

przeczytasz w 1 min.

Na pierwszy plan wysuwa się rzecz jasna Project Spartan, a więc nowa przeglądarka internetowa mająca zastąpić docelowo Internet Explorer 11.

Windows 10 Technical Preview

Zgodnie z obietnicami, jakie składał Microsoft, właściciele większej liczby smartfonów otrzymali możliwość sprawdzenia systemu Windows 10. Pojawił się już bowiem kolejny mobilny Windows 10 Technical Preview (10051). Czego można się po nim spodziewać?

Względem poprzedniej kompilacji zmian jest sporo. Po pierwsze poprawiono błędy i niedociągnięcia, które użytkownicy wyłapali wcześniej. Tym samym zmieniono wygląd klawiatury, a także wyeliminowano problemy, w wyniku których aplikacja Zdjęcia nie zawsze dawała się uruchomić, a Microsoft Band w ogóle nie chciał współpracować ze smartfonami.

Wśród nowości na pierwszy plan wysuwa się rzecz jasna Project Spartan, a więc nowa przeglądarka internetowa mająca zastąpić docelowo Internet Explorer 11. Poza tym da się zauważyć znacznie odmienione aplikacje Mail oraz Kalendarz, ale na tym nie koniec. Przebudowano bowiem także Kontakty, dzięki czemu zarządzanie nimi ma być dużo przyjemniejsze, oraz Mapy.

Rzecz jasna pamiętać należy, iż cały czas jest to testowa wersja systemu i nie musi działać ona nienagannie. Warto uwzględnić to przy podejmowaniu decyzji o aktualizacji swojego urządzenia. Listę modeli, które wspierają opublikowaną kompilację prezentowaliśmy już wcześniej.

Źródło: neowin, windowscentral

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Q'bot
  -9
  Newsy z dnia na dzień? Aż taka istotna nowina :P

  Niby mam na lumii włączone developer's preview, a jednak możliwości update'u brak... może to i dobrze?
  • avatar
   wirher
   0
   Po tym update głównie jest... wolno. Jak poprawią, to będzie fajnie. Spartan zapowiada się dobrze, już teraz działa dużo szybciej od explorera.
   • avatar
    eninede
    0
    W jaki sposób przeprowadzić tę aktualizację? Mam Windows Insider lecze nie znajduje mi żadnych updatów.