Systemy operacyjne

Windows 10 - do sieci wyciekł build 9901

Tomek | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Tomek
41 komentarzy Dyskutuj z nami

Do sieci wyciekł build systemowy oznaczony numerem 9901, który wprowadza sporo zmian.

Według ostatnich doniesień na Windows 10 przyjdzie nam poczekać aż do września przyszłego roku. Wcześniej, bo już 21 stycznia w Redmond odbędzie się konferencja zorganizowana specjalnie dla nowego systemu operacyjnego. Microsoft nie zdoła jednak ukryć przed nami wszystkich nowości, którymi chciał nas wkrótce zaskoczyć. Dlaczego? Do sieci trafił bowiem kolejny build oznaczony kodem 9901, który wnosi naprawdę sporo zmian.

Panowie z Microsoftu mają już chyba lekki ból głowy, bo coraz więcej informacji wycieka dużo wcześniej niż planowane daty publikacji. W najnowszym buildzie 9901 znajdziemy dużo nowości. Przede wszystkim poznamy ukrytą do tej pory asystentkę Cortanę. Jak na razie nie będzie się ona wyświetlać w bocznym, specjalnie przygotowanym oknie. Wraz z nią zintegrowano pasek wyszukiwania, który będzie wskazywał rezultaty z pomocą Cortany.

Do systemu dodano kilka nowych, ładnych tapet o wysokich rozdzielczościach. Niby szczegół, a na pewno zadowoli wielu estetów. Z poziomu pulpitu da się również zauważyć, że pasek zadań oraz paski poszczególnych okien są czarne.

W przypadku aplikacji zgodnych z kafelkowym wyglądem Windowsa zauważymy również mały lifting wspomnianego paska znajdującego się na górze każdego okna.

Microsoft zamierza zintegrować ze sobą wszystkie platformy. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie nowego Sklepu Windows. Przeszedł on zmianę szaty graficznej. Teraz w dużej mierze przypomina ten znany z Windows Phone.

Modyfikację przeszło także okno ustawień. Gigant z Redmond nie będzie w stanie pozbyć się Panelu sterowania, ale dlaczego by nie połączyć go z Ustawieniami PC? Taka nowość zagość właśnie w buildzie 9901.

W nowej odsłonie systemu zagościło także wiele innych mniejszych zmian, jak choćby dodanie nowych aplikacji, zaktualizowanie starych czy nową odsłonę aplikacji Xbox.

Nowy build jest już dostępny na stronach z torrentami, jednak nie polecamy instalować aktualizacji do czasu, gdy Microsoft udostępni taką możliwość poprzez wbudowany instalator. System pochodzący z niezaufanych źródeł może być bowiem odpowiednio spreparowany przez hakerów.

Źródło: winsupersite.com

Komentarze

41
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hex3n
  Znów wam coś wycieka !!! Błagam nie używajcie tego idiotycznego określenia !!! "Windows 10 - do sieci trafił build 9901" tak to powinno wyglądać.
  36
 • avatar
  Konto usunięte
  niech autor zapozna się z znaczeniem wycieku...
  3
 • avatar
  Konto usunięte
  Najnowszy, testowy Build 9901 Windowsa 10 x64, który "wyciekł" heheh do Internetu 14 grudnia 2014 roku o godzinie 1:30 ..Na prywatnych trackerach P2P pokazał się obraz ISO o godzinie 6:40 .

  PS :

  Nie instalujcie tego na kompie na którym macie ważne rzeczy, no chyba, że chcecie się tym podzielić z M$..Samobójcy już się jarają i korzystają z tego OS jako finalny Build

  Link z ustawień VMware Workstation 11 https://www.youtube.com/watch?v=xV0EsiBidbM
  screen
  http://scr.hu/3o4d/t7882
  3
 • avatar
  ADiS_
  "Kolejnym krokiem w celu osiągnięcia tego celu jest..." dążenie do celu ?? ;D
  2
 • avatar
  Konto usunięte
  i najnowsze gry będą tylko na nim działać*  ;q
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  Microsoft widzi jakie błędy zrobił w win8 i stara się je naprawić, muszę przyznać, że win10 zaczyna wyglądać sensownie.
 • avatar
  Next_Gen_1987
  Ale paskudnie wygląda ten Windows, i nadal zbyt podobnie do 8 jak dla mnie..
 • avatar
  prime27pl
  Ciekawe czy to prawda że darmowa aktualizacja z Windows 8 .
  -1
 • avatar
  Konto usunięte
  SteamOS + Mantle do gier i Windows 7 do wszystkiego innego. Eh... Marzenia.
  -3
 • avatar
  Konto usunięte
  Niech mają te swoje kafelki, ale reszta systemu musi być jak w w7. Inaczej nie wróże im wielkiej sprzedaży.
  -4
 • avatar
  Konto usunięte
  Nie ,nie tak,microshit udostępnił do sieci nową wersje starego paskudnego W10 w celu testowania nowych "key" do używania przez 180 dni za free-szczyt hipokryzji,ażeby żyło nam się lepiej z windozą
  -5
 • avatar
  Konto usunięte
  Dopóki będzie tam ModernUI dopóty użytkownicy siódemki nawet nie zwrócą na niego uwagi(prawdopodobnie)
  -6
 • avatar
  Konto usunięte
  Lubię Win7, ale ma jedną ZASADNICZĄ WADĘ - raz na jakiś czas, bez żadnej przyczyny wywala "Błąd: Program Eksplorator Windows przestał działać".
  Chętnie przesiadłbym się na coś nowszego, ale Win8 patrzeć nie mogę. W10 nie zapowiada się niestety lepiej...
  -12