Systemy operacyjne

Windows 10 Technical Preview może unieruchomić niektóre smartfony [AKT.]

przeczytasz w 1 min.

Od tygodnia system Windows 10 testować można na większej liczbie smartfonów. W niektórych przypadkach może skończyć się to mało przyjemnie.

Windows 10 Technical Preview

Od tygodnia system Windows 10 testować można na większej liczbie smartfonów. Problem w tym, że w niektórych przypadkach może skończyć się to mało przyjemnie.

Windows 10 Technical Preview został wycofany z modeli Lumia 520, Lumia 525 oraz Lumia 526. Oznacza to, że obecnie ich właściciele nie mogą zdecydować się na aktualizację. Nie mają jednak co narzekać, ponieważ w zdecydowanie gorszej sytuacji są ci, którzy pobrali testową wersję nowych mobilnych okienek wcześniej.

Pojawiło się bowiem sporo komentarzy, iż w przypadku próby skorzystania z Windows Phone Recover Tool i chęci powrotu do wcześniejszej wersji systemu występują problemy. Co gorsza, dochodzi niekiedy do uszkodzenia smartfona, a mówiąc konkretniej do jego unieruchomienia. Fizycznie nic mu się bowiem nie dzieje, ale nie da się go uruchomić, a więc staje się bezużyteczny.

Microsoft pracuje już nad wyeliminowaniem problemu. Wydaje się, że właściciele wymienionych modeli, którzy pobrali Windows 10 Technical Preview powinni na nim pozostać dopóki sytuacja się nie zmieni.

AKTUALIZACJA - 18.04.2015, 19:37

Wygląda na to, że Microsoft dość szybko uporał się z omawianą sytuacją. Wydana została bowiem nowa wersja narzędzia Windows Phone Recover Tool (1.2.4), która nie powoduje już problemów i można spokojnie powrócić do wcześniejszej wersji systemu. Zainteresowani szczegóły znajdą na oficjalnej stronie producenta.

Źródło: gsmarena, neowin

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  12
  No to ktoś się pewnie nieźle zdziwił :)
  • avatar
   raczy21
   2
   Dlatego niech zapaleńcy bawią się w testerów.
   • avatar
    premoq
    1
    A mi padł telefon ale jakoś go postawiłem na nogi
    • avatar
     Shamson
     -3
     O_O Czyli to jednak nie była moja wina, że mi telefon nie chciał wstać do próbie przywrócenia 8.1. Jestem pięć dych w plecy bo komuś nie chciało się dopracować narzędzia...Thanks Microsoft. Thanks Obama!
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Uszkodzić tak, unieruchomić nie.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Jakby co to autor powinnien wiedzieć że unieruchomić można samochód lub czołg :)
       • avatar
        marekxdx
        0
        To jest tylko wersja testowa. Jak wyjdzie w lipcu pełna wersja nie będzie żadnych problemów. Microsoft już to dopracuje, w końcu mają te udziały w 90% na rynku systemu i takie nieprzyjemności ze smartfonami byłyby nie do zaakceptowania przez taką firmę!
        • avatar
         mwnek
         0
         Swojego czasu siedziałem na lumii 710 i postęp jaki microsoft poczynił z tym systemem jest ogromny. teraz siedzę na lumii 630 i mam nadzieje że microsoft się postara