Oprogramowanie

Windows 10 z 50 milionami aktywacji - rynkowe udziały przebiły już Windows 8

przeczytasz w 1 min.

Microsoft ma już teraz duże powody do zadowolenia.

Windows 10 system

Wiele osób twierdzi, że jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie na to, aby obwieścić sukces systemu Windows 10. Systematycznie pojawiają się jednak doniesienia, które jednoznacznie sugerują, iż Microsoft ma już teraz duże powody do zadowolenia.

Swojego czasu pisaliśmy, że w ciągu 24 godzin od swojej premiery Windows 10 pojawił się na pond 14 milionach urządzeń. W kolejnych dniach liczba ta bardzo szybko rosła i wedle ostatnich danych można mówić już o ponad 50 milionach aktywacji nowej platformy.

Jednocześnie zbiegło się to z najnowszymi statystykami dotyczącymi rynkowych udziałów poszczególnych systemów operacyjnych. Windows 10 został w nich ujęty i trzeba przyznać, że wynik może robić wrażenie. Wedle danych StatCounter korzysta z niego 4,29% użytkowników.

Biorąc po uwagę fakt, że Windows 10 zadebiutował pod koniec ubiegłego miesiąca uznać trzeba to za naprawdę świetny wynik. Co więcej, nieco ponad dwa tygodnie wystarczyły, aby znaleźć się przed Windows 8. Zobaczymy ile czasu zajmie doścignięcie Windows 8.1 i czy docelowo uda się przegonić absolutnego dominatora, czyli „siódemkę”.

Windows 10 udziały na rynku

Źródło: techspot, StatCounter

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  18
  Gdzie byliście jak Was nie było?
  • avatar
   Konto usunięte
   13
   Strona nie działała całą noc i pół dnia, a Wy nawet krótkiego newsa nie daliście, aby wyjaśnić sprawę czytelnikom. Bardzo nieładnie, Redakcjo!!

   Jeśli chodzi o temat, dlaczego za każdym razem, gdy pokazują te statystyki oddzielnie liczą 8 i 8.1?? To są jakieś dwa różne systemy??? Tak na dobrą sprawę 10 powinna być jako 8.2. W pracy sobie zainstalowałem i dwa wnioski utkwiły mi w pamięci: tragiczny wygląd (nie sądziłem, że można zrobić coś gorszego od 8) oraz tragicznie zagmatwana konfiguracja czegokolwiek. W8 zdecydowanie lepszy, a W7 do pięt nawetnie dorasta.
   • avatar
    BariGT
    5
    "50mln aktywacji" - ile z tych aktywacji cofnieto do win7 i 8 po kilku dniach?
    • avatar
     marekxdx
     2
     LUDZIE nie słuchajcie tych ludzi którzy piszą takie bzdury na temat Win10. Jest to system naprawdę dobry, problemów jest mało a kiedy przegoni XP to tylko kwestia czasu. Czytam te komentarze i to jest po prosty żenada. Nawet nie umiecie wskazać co jest negatywnego w win10 . Sądzę że wchodzą tu ludzie którzy nie mają zielonego pojęcia o systemie a tym bardziej w dziedzinie informatyki.
     • avatar
      Snack3rS7X
      1
      Przegonić siódemkę? Tym badziewiem? A co to dziadostwo ma czego siódemka nie ma? Bo takich niedogodności jak brak łatwego dostępu do BIOSu nie liczę, nie wiem jak jest w 10 ale w 8 nie ma nawet dodatkowych dźwięków, ogólnie 8 jest bardzo uboga, 8 i 10 to porażka i efekt nie słuchania klientów
      • avatar
       Piotr79611
       0
       4. Powiększający się śmietnik na dysku systemowym w postaci katalogów o nazwach typu "1676qw25eyr352345235".

       WIRUSY ????
       • avatar
        Snack3rS7X
        0
        Na szczęście na mojego laptoka są przewidziane stery do Windows 7 i chyba się cofnę z 8 do siódemki, a brak dostępu do BIOSu to przemyślany manewr MS aby uniemożliwić bądź utrudnić instalowanie innych systemów operacyjnych
        • avatar
         wiktorrp
         0
         Nowy system od m$ instaluje siędopiero po 2 serwispaku lub po 2 latach.
         • avatar
          Marucins
          -2
          Sam przyczyniłem się do kilku kopii :)
          Ale nie jestem zadowolony z tej w domu. Chciałem przypomnieć sobie TES:S... aż tylu zacięć czy czarnych ekranów występujących w ciągu jednego dnia nigdy nie miałem.
          KOMPLETNE NIEPOROZUMIENIE.
          • avatar
           Next_Gen_1987
           0
           Poczekam aż wyjdzie pierwsza duża aktualizacja zapowiadana na październik, wtedy zainstaluję ''bardziej'' finalną wersję ;-)
           Narazie to nadal beta testy dla tych co mają w7 i w8/1 i przesiadają się za darmo na w10, ale darmowe są no nie? Yay! LOL
           • avatar
            darkowal
            0
            Zdobyłem 50 aktywacji :-) kupujecie to? :-)