Systemy operacyjne

Remont systemu Windows 11 trwa. Na warsztat poszedł ważny element

przeczytasz w 1 min.

Odświeżony Eksplorator plików zapowiadany był od dawna. Teraz w końcu dociera do pierwszych użytkowników systemu Windows 11. Konkretnie to insiderzy w kanale developerskim mają już możliwość przetestowania tego zmodyfikowanego elementu.

Testerzy Windows 11 znów mają pełne ręce roboty

Microsoft udostępnił kompilację Windows 11 Insider Preview Build 23475 w kanale developerskim. Wprowadza ona między innymi sekcję poświęconą dynamicznemu oświetleniu peryferiów w Ustawieniach, nowe emoji (dzięki aktualizacji Unicode Emoji 15) oraz zaktualizowany Sklep Microsoft, który umożliwia teraz instalowanie darmowych aplikacji bezpośrednio z poziomu wyników wyszukiwania i zawiera nową formę wizualnej prezentacji gier i filmów.

Tak zmienia się Eksplorator plików w Windows 11

Najważniejszą nowością w kompilacji 23475 jest jednak zaktualizowany Eksplorator plików. Jego nowy układ jest bardziej przyjazny i intuicyjny. Przenosi pasek adresu wyżej, umieszczając go bezpośrednio pod kartami, a panel przycisków z podstawowymi narzędziami znajduje się teraz pod nim. 

Windows 11 Eksplorator plików home

Aktualizacja Eksploratora plików wprowadza również większą integrację z OneDrive, pozwalając na przykład na sprawdzenie przydzielonego miejsca za pomocą nowej ikonki przy pasku adresu. Ponadto na ekranie głównym (u osób z Azure Active Direcroty) pojawiła się karuzela z polecanych plikami.

Windows 11 Eksplorator plików OneDrive

Będzie tego więcej

Wprowadzane obecnie zmiany w Eksploratorze plików nie są ostatnimi planowanymi przez Microsoft. Wkrótce ma zadebiutować nowy widok miniatur, który umożliwi równie wygodne przeglądanie zdjęć, jak to ma miejsce w aplikacji Zdjęcia. Planowane jest również rozbudowanie bocznego panelu z najważniejszymi informacjami na temat zaznaczonego pliku lub katalogu. Najważniejsza nowość i tak jest już jednak za nami – jesienią do Eksploratora zawitały karty

Źródło: Microsoft

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  BariGT
  3
  Typowe, najpierw na siłę gówno zamontowano milionom ludzi w taki sposób, że nie dało sie tego powstrzymać bez sporej znajomości systemu. A teraz sie okazuje że bubel i trzeba naprawiać.
  • avatar
   baertus11
   1
   co by tu jeszcze "poprawić"? Może zmienić skróty klawiaturowe na inne? albo przenieść pasek z lewej strony na prawą i z dołu na górę? I oczywiście obowiązkowo jeszcze bardziej ukryć potrzebne opcje z prawokliku pod opcją "dowiedz się co jeszcze możesz zrobić wolniej"..... albo "opcja dostępna za dodatkową opłatą"....
   • avatar
    zbyt64
    1
    Windows już od dawna jest przeładowany niepotrzebnym g.... a brakuje rzeczy, które Linux i MacOs mają od dawna natywnie, np. szybki podgląd pdf, którego MS jakoś nie może zaimplementować. Windows jest popularny bo na nim się gra, gdyby nie to, więcej użytkowników korzystałoby z unixów.
    • avatar
     krabk
     -1
     Moim ostatnim Windowsem była siódemka. Naprawdę próbowałem przekonać się do dziesiątki, ale ostatecznie mnie odrzuciła.
     • avatar
      ooooo
      0
      Mogliby dodać grupowanie (zakładki?) aplikacji na pasku zadań.
      • avatar
       FranzMauser
       0
       Total Commander FTW.
       • avatar
        bankaigoku
        0
        Mi się nie podoba ta aktualizacja, bo jednocześnie teraz pole wyszukiwania będzie wyżej, a z niego korzystam częściej.
        Poza tym mogliby dać dodatkową opcję rozgrupowania "Sortuj" oraz "Wyświetl", by nie musieć przy zmianie na to dwa razy nie klikać.