Systemy operacyjne

Windows 7 bez wad?

przeczytasz w 1 min.

We wtorek niemal wszystkie systemy operacyjne Microsoft otrzymały nową porcję "łatek". Poprawki nie trafiły jednak do użytkowników Windows 7. Czyżby nie było czego poprawiać?

W opiniach wielu użytkowników, nowy system Microsoft nie jest pozbawiony wad. Dlatego też oczekiwano, że Microsoft wyda kolejne łatki do Siódemki wraz z pakietem poprawek do takich systemów jak Vista czy "okienek" serwerowych. Producent jednak rozwiał te nadzieje. We wtorek nie wydano ani jednej poprawki dedykowanej dla Windows 7.

Ben Greenbaum, z firmy specjalizującej się w oprogramowaniu antywirusowym Symantec, powiedział, że nie był zaskoczony brakiem poprawek dla Windows 7. Greenbaum stwierdził, że osobom szukającym luk w nowym systemie, zajmie jeszcze trochę czasu nim rozgryzą niedoróbki systemu.

Brak informacji o lukach w Windows 7 to zapewne kubeł zimnej wody dla wszystkich zwolenników Apple, wytykających Microsoft, że nowy system to Vista z kolejnym "service packiem".

A może użytkowników Windows 7 jest wciąż tak niewielu, że potencjalni "włamywacze" nie zwracają jeszcze uwagi na tą grupę? Jakie są Wasze opinie na temat bezpieczeństwa nowych "okienek"?

Źródło: Fudzilla

Więcej informacji o Windows 7

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Ja mam jedną nie doróbkę tego systemu.
  Oryginał rzecz jasna...
  Czasami jak się uruchamia komp i wchodzi system to nie widać żadnych ikonek na pulpicie, tak samo jak pasek start.
  Dopiero trzeba z prawego przycisku myszy wejść do sterowników karty graficznej, żeby wszystko do normy wróciło.
  • avatar
   jewgienij
   0
   Ciezko miec opinie na niezbadany temat...
   • avatar
    naviretlav
    0
    O dziwo w porównaniu do RC nawet troszkę przyśpieszyła .
    I wreszcie stan uśpienia nie wysypuje niebieskim ekranem.
    • avatar
     Spirit
     0
     Moim zdaniem jest bardzo bezpieczny jeżeli chodzi o syfy. Ostatnio po kilkumiesięcznym braku antywira zainstalowałem go oraz zeskanowałem i o dziwo były tylko 4 syfy... Po takim czasie(a nawet może i krótszym) w XP jak i w Viście było średnio ok. 60 syfów. Chyba wynik dobry, albo ja byłem "bezpieczny":) W co wątpię.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Cały czas jadę na RC i o dziwo nie wracam do XP'a, moim zdaniem to dobry i ładny system.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Nie ma to jak lamy, albo osoby nie mające win7 wypowiadają się o tym OS'ie. Mam Win7 pro 64BIT i nie mam do systemu najmniejszych zastrzeżeń. Komp ma wszystkie nowe stery i lata jak należy. Większość rzeczy po instalacji była już gotowa do użytkowania i nie wymagała żadnej konfiguracji, więc po samej instalacji systemu, jest mniej roboty jak z XP. System instalował się do 1 uruchomienia ok. 7.5 minuty, a włącznie z dokończeniem instalacji po 1 uruchomieniu ok. 11 minut, tak więc rezultat całkiem niezły;)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Nie napisałem, że system jest zły. Jest bardzo dobry. Może to wina sterowników monitora... ;/ Może poprostu je wypier***** i będzie git :P Stery do grafy zawsze najnowsze instaluję.