Oprogramowanie

Windows 7: problemy z (starym) Officem

przeczytasz w 1 min.

Siódemka nie potrafi odpowiednio współpracować z oprogramowaniem Microsoft Office 97. Instalacja leciwego pakietu może sporo namieszać w systemie.

Zainstalowanie oprogramowania Microsoft Office 97 powoduje zmiany w rejestrze Windows 7, przez które nie możemy poprawnie zmienić ustawień w panelu User Account Control, a sam mechanizm UAC staje się niestabilny, co skutkuje jego niewłaściwym działaniem. Na stronach Microsoft możemy jednak odnaleźć rozwiązanie problemu zaproponowane przez producenta. Polegają one na modyfikacji niektórych kluczy w rejestrze systemowym. Zabieg można przeprowadzić ręcznie.

Na całe szczęście wykryty problem dotyczy tylko niewielkiej ilości użytkowników systemu Windows 7, którzy posiadają dwunastoletnią wersję oprogramowania Office i z jakiegoś powodu nie chcą zaopatrzyć się w nowszą wersję pakietu.

Źródło: neowin.net

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Stary office wcale nie był taki zły, mam go co prawda na netbooku ale akurat na nim nie potrzeba mi więcej bajerów z nowszych wersji pakietu. Zaletą jest niewątpliwie ilość zajmowanego miejsca na dysku - co dla netbooka jest rzeczą bezcenną
  • avatar
   pawluto
   0
   Stary był lepszy niż te nowsze , szybko się ładował bo nie miał tych zbędnych graficznych bajerów.
   • avatar
    jeomax.co.uk
    0
    Hehe, nie ma to, jak blogoslawienstwo M$ w sprawie wymiany pakietu Office co nowa wersje. Jak pamietam, to przy takich zmianach, jak oni sobie robia w kolejnych wydaniach - zycze szczescia. Pisalem kiedys programik symulacyjny w VB pod Excela z pakietu Office 97 i w kolejnym "ofisie" bodaj 2000 juz toto nie chcialo chodzic.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     bo im nowszy office - tym wieksze g. :)
     jestem zmuszony pracowac na nowszych, 2003 jeszcze jakos daje rady, ale 2007 to juz totalna masakra. Az strack pomyslec jaki bedzie nastepny office.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ja tam używam OpenOffice od bardzo dawna i ani razu nie miałem z nim problemów. Tak samo nigdy mi sie nie zaciął, a office 2007 potrafił sie zaciąć bez powodu. Ostatnim office jaki jeszcze był w miare dobry to 2003, bo interfejs 2007 to największe g**** jakie mogło być zrobione.
      • avatar
       casanek
       0
       Niestety nie tylko Office 97 generuje błędy z UAC, jeden z build'ów serii pakietu Smart Security 4 ESET'a także stworzył konfilkt z windows 7 (co dziwniejsze dopiero po odinstalowaniu pakietu), przywrócenie uprawnień dopiero pomogło ale i tak nie do końca, musiałem przeinstalować system.