Systemy operacyjne

Windows 7 przeżywa najlepszy okres w swojej historii

przeczytasz w 1 min.

Windows 7 cieszy się naprawdę ogromną popularnością.

Windows 7

Pod koniec lipca na rynku zadebiutuje Windows 10. Producent ma co do tego spore nadzieje, ale bardzo ciekawe czy uda się przekonać do przesiadki na nową platformę użytkowników Windows 7, których liczba osiągnęła właśnie szczytowy poziom.

Net Applications opublikowało najnowsze, pochodzące z czerwca 2015 roku, statystyki dotyczące rynkowych udziałów poszczególnych systemów operacyjnych. Absolutnym dominatorem okazał się Windows 7 właśnie, który osiągnął wynik 60,98% - najwyższy w swojej historii.

Plasujący się za plecami lidera Windows 8.1 może pochwalić się rynkowymi udziałami na poziomie 13,12% i jest to wynik jedynie odrobinę lepszy od leciwego już przecież Windows XP - 11,98%.

I właściwie na tym można by temat zakończyć. Pozostałe wersje systemu Windows, a zwłaszcza Linux i Mac OS nie odgrywają większej roli. Szczegóły znajdziecie jednak na poniższym wykresie.

systemy statystyki czerwiec

Statystyki jednoznacznie pokazują, iż Windows 7 cieszy się ogromną popularnością. Nic dziwnego zatem, że osoby korzystające z tego systemu, a także z Windows 8 lub Windows 8.1 będą mogły bez opłat przesiąść się na Windows 10 w wersji Home lub Pro (to tylko dwie z siedmiu wersji systemu). Gdyby takiej opcji zabrakło Windows 10 mógłby mieć problemy z szybszym pozyskaniem większej liczby użytkowników, a o to producentowi przecież chodzi.

Źródło: news.softpedia, alexnettm

Komentarze

64
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fr3aKy
  12
  Ciekawe co jest powodem tego, że aż 2,9% użytkowników nie przesiadło się z Windows 8 na 8.1. :)
  • avatar
   Artik
   9
   Używam W7 na dwóch dość mocnych laptopach MSI w domu i chwale go sobie. Nie przypadły mi do gustu kafle i brzydki (moim zdaniem) W8. Sterowniki dla W8 W8.1 są dostępne, a laptopy zgodne z W10, ale naprawdę dobrze się zastanowię nad przesiadką.
   • avatar
    Konto usunięte
    5
    Poza może dx12 większego powodu, dla którego miałbym się przesiadać na 10-kę nie widzę. Prawdopodobnie zrobie to jedynie dlatego, że będzie za darmo. Czekam też czy światło dzienne nie ujrzy jakiś hak związany z tym, że MS rozdaje najnowszy system za darmo.
    • avatar
     Marucins
     2
     Kiedy ujrzy światło dzienne Windows10 RTM?
     • avatar
      ICE1979
      1
      "Pozostałe wersje systemu Windows, a zwłaszcza Linux i Mac OS nie odgrywają większej roli."
      Nie wiedzialem ze linux czy mac os jest wersja systemu windows- czlowiek uczy sie cale zycie.
      • avatar
       mutissj
       -1
       Mam XP większość gier multiplayer działa więc jestem happy, oczywiście na nowym GTX970, sterowniki z ruskiej strony ;)!
       • avatar
        Konto usunięte
        -1
        Mimo wszystko osobiście jestem zwolennikiem Linuxa i planuję całkowicie się na niego przerzucić, szkoda, że tak mało ludzi docenia jego zalety i korzysta z niego :/
        • avatar
         Konto usunięte
         -2
         Prawie 12% neandertalczyków... masakra.
         • avatar
          Konto usunięte
          -26
          Hehe, ludziska kupują Win7 żeby za darmochę na 10 się przesiąść... dlatego "Windows 7 przeżywa najlepszy okres w swojej historii"
          • avatar
           HardCorak
           0
           @Marucins obrazy .iso powinny się pojawić pod koniec lipca.