Systemy operacyjne

Windows 8 na pendrive'ach

przeczytasz w 1 min.

Informacji, wycieków i doniesień na temat nadchodzącego Windowsa 8 coraz więcej.

Tym razem dowiadujemy się o funkcji o nazwie Portable Workspaces, która będzie umożliwiała przenoszenie naszego systemu na pendrive'ach. Takie rozwiązanie znane jest już użytkownikom systemu Linux.

 Warto przeczytać:
 

Tylko 8% Polaków używa Facebooka

Na czym dokładnie będzie to polegać? Rozwiązanie pozwoli użytkownikom na stworzenie pendrive'a z opcją bootowania systemu. Co więcej - taki Windows mógłby zawierać w sobie już istniejące dane pierwotnego użytkownika. W praktyce oznaczałoby to jedną, wielką mobilność, deklasującą nawet laptopy.

Eksperci IT analizują przydatność takiego pomysłu i wskazują przede wszystkim na dwa sektory - bezpieczeństwo danych, które będzie można prezentować bez ryzyka przenoszenia ich do innego komputera oraz... oczywiście - tworzenie backupów. Do wdrożenia takiego rozwiązania w praktyce potrzebować będziemy pendrive'a o pojemności przynajmniej 16 GB.

Źródło: winrumours

Polecamy artykuły:  
Muzyka - z YouTube, MP3, do pobrania i na życzenie
Goog le Chrome - 20 świetnych wtyczek
Nvidia 3D Vision Surround - 3D na trzech monitorach

 

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fourth Illusion
  0
  cikawe rozwiazanie
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Wreszczie pomysleli :)
   • avatar
    Baltazar
    0
    myslalem ze beda to sprzedawac na pendrive'ach zamiast na cd ^^
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Na pendrivie to może nie, ale na zewnętrznym dysku SSD podpiętym przez USB3.0, albo eSATA, to rzeczywiście może mieć sens:)
     • avatar
      sober
      0
      Dam sobie głowę urwać, że jeśli faktycznie Microsoft wprowadzi takie rozwiązanie, to będzie ono jakoś ograniczone ($). ;-)
      • avatar
       adammo
       0
       Moim zdaniem słaby pomysł...sata 2 ma 3 Gbps a usb 2.0 480 Mbps...praca na tym "czymś" sama w sobie byłaby trudna, o graniu w ogóle marząc. pozatym te 480 Mbps to wyciągają i tak tylko niektóre dyski na usb, a nie przeciętne pendrive'y...raczej byłby to niezły pokaz slajdów.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Restore Point.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Nie zapominajcie, że to nie jest rozwiązanie przygotowane do mobilnej pracy jak sobie kolego Jakub napisał. Oryginalny zamysł brzmi trochę inaczej a jak wiadomo prawie robi wielką różnicę: "Funkcja ma być dostępna w wersji Enterprise i jest tworzona z myślą o użyciu w firmach. Jednym z zastosowań ma być naprawa uszkodzonego systemu przez firmowego specjalistę IT. Inne zastosowanie to bezpieczne prezentacje dokumentów na cudzym komputerze - bootując komputer z własnego pendrive'a możemy ograniczyć możliwość wykradzenia z niego plików, jednocześnie będąc w stanie np. pokazywać slajdy." Tak więc pomarzyć można.
         • avatar
          NubMayCry
          0
          Oficjalnymi formatami urzędowymi są: TXT, RTF oraz ODT. DOC nim NIE jest. ODT to natywny format open office.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Ale to nie jest szczególna nowość - w każdej chwili można Windowsa zainstalować na USB i z tego USB bootować system (są do tego proste programy, np. Unetbootin).

           Tyle że przy USB 2.0 nie miało to zbyt wiele sensu (w przypadku Windowsa, bo mniejsze dystrybucje Linuxa pracowały całkiem nieźle), ale przy USB 3.0 spokojnie wyobrażam sobie odpalenie Windowsa 7 (btw. moja odpowiednio przygotowana instalka Win7 sprawia, że Windows 7 po zainstalowaniu zajmuje 1,5 GB, ze sterownikami do laptopa 1,65 GB z zachowaniem wszystkich istotnych funkcji systemu :)