Oprogramowanie

Wolfram Alpha w Bingu? Fuzja wyszukiwarek

przeczytasz w 1 min.

Niedawno do sieci trafiła informacja o udostępnieniu API do wyszukiwarki Wolfram Alpha. Wygląda na to, że dochodzi nam do małej fuzji, ponieważ Microsoft otrzymał możliwość połączenia algorytmów Wolfram Alpha ze swoją wyszukiwarką Bing.

Zgodnie z zawartym porozumieniem, użytkownicy wyszukiwarki Bing, będą mogli za jej pomocą korzystać z algorytmów wykonanych przez twórców Wolfram Alpha. Oznacza to, że możliwości oraz funkcje Wolfram Alpha, będą powoli implementowane w wyszukiwarkę Microsoftu.

Już teraz za pomocą "Binga" wszyscy użytkownicy mogą wykorzystywać niektóre opcje matematyczne, czy tez wyszukać informacje o produktach żywnościowych. Zgodnie z wydanym oświadczeniem, na tej wymianie mają skorzystać obie strony. Zarówno programiści Wolfram Alpha jak i Microsoft.

W tej chwili pozostaje nam czekać, na rozwój wyszukiwarki zarówno Bing jak i Wolfram. Miejmy nadzieję, iż ta współpraca przyniesie wymierne korzyści również użytkownikom.

Jeżeli jesteście ciekawi jak radzi sobie wyszukiwarka Bing z niektórymi funkcjami Wolframa, nie pozostaje Wam nic innego jak odwiedzić witrynę bing.com i przekonać się o tym na własnej skórze. Natomiast osoby które nie miały jeszcze możliwości sprawdzenia potencjału drzemiącego w wyszukiwarce Wolfram, zapraszamy do odwiedzenia jej domowej strony internetowej wolframalpha.com.


Źródło:TCM/Wolfram

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    Wzięliby się lepiej do roboty nad sp1 do 7 i naprawą najbardziej palących problemów, a nie pierdołami się zajmują.