Gry

World of Warcraft za darmo?! To "możliwe"..

przeczytasz w 1 min.

Tom Chilton, jeden z projektantów firmy Blizzard potwierdził, iż w przyszłości gra mmorpg World of Warcraft być może stanie się darmowa. Miałoby się to stać "możliwe" dzięki systemowi mikrotransakcji.

Obecnie gracze muszą wnosić comiesięczny abonament, by móc zagrać w grę określaną przez niektórych "najlepszą sieciówką w historii". Jednakże w wywiadzie udzialonym serwisowi Gamespot.com, na pytanie o zastąpienie abonentu systemem mikrotransackji, Tom Chilton powiedział: "Jest to z pewnością możliwe wg mnie.(...)Trudno jednakże powiedzieć, kiedy nastąpiłoby przejście do systemu mikrotransakcji". Gdyby tak się stało, gracze zamiast abonamentu płaciliby za drobne usługi czy gadżety. 

Chilton odmówił natomiast komentarza na pytanie dotyczące modelu subskrypcji w nadchodzącym tytule mmorpg firmy Blizzard. Stwierdził jedynie, że gra będzie niepowtarzalna i zupełnie różna od World of Warcraft.

Źródło: Gamespot.com

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  XaRaDaS
  0
  A co to za tytuł ma być tego nowego mmorpg ??
  • avatar
   szawel
   0
   Ponoć ma być w klimatach Starcrafta, więc coś zupełnie innego od WoW.
   Perspektywa WoWa za free jest dość ciekawa, jednak jak dla mnie ten engine jest już zwyczajnie za stary, a poza tym znam już większość lokacji na pamięć.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Czyli mogliby znieść abonement w WoW'ie dodajac mikrotransakcje a wprowadzić abonament do nowego mmo własnej produkcji. Wydaje się całkiem logiczne. Nie konkurowanie samemu ze sobą.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     jakos WOW nigdy mi się nie podobał :P
     • avatar
      Cr4sH
      0
      Słyszałem od tej grze. WoW mi się nie podoba, jednakże jeżeli nawet ta nowa gra bedzie podobna i darmowa co ważne, chętnie spróbuję.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Jak darmowa, to spróbuje :)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Jak bedzię darmo to ludzie się będą o to zabijać :D
        • avatar
         Brandar
         0
         Jeżeli w tych mikro-transakcjach będzie można kupić itemy, które wykorzysta się w expieniu, bądź PvP to będzie to strzał w kolano dla grywalności WoWa.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Mamo mamo! Kup mi pod choinkę Krwawy topór krasnoluda +5! xD
          • avatar
           Gothar
           0
           I tak Lineage II rządzi. Prywatny serwer do rozgrywki bez płacenia. Może i są zbugowane, niedoskonałe, ale ludzie nad nimi pracują i ciągle się rozwijają.
           Połączenia 1000Mb/s i szybkie serwerki zapewniają płynność gry.