• benchmark.pl
 • Gry
 • Worms Rumble oficjalnie. Robaki czeka rewolucja na styl battle royale
Gry

Worms Rumble oficjalnie. Robaki czeka rewolucja na styl battle royale

przeczytasz w 1 min.

Worms Rumble to kolejna odsłona doskonale znanej serii pozwalającej na rywalizację tytułowych robali. Tym razem będzie wyglądała ona zupełnie inaczej.

Worms Rumble to zmiana podejścia do serii

O tym, że Team17 pracuje nad kolejną odsłoną serii Worms pisaliśmy kilka miesięcy temu. Nie podawano wtedy jednak szczegółów, trzeba było czekać aż do dziś. I tak, zainteresowani powinni nastawiać się na Worms Rumble. Może i na pierwszy rzut oka mamy do czynienia ze znajomymi widokami, ale mechanika rozgrywki przejdzie ogromną zmianę.

Worms Rumble to koniec turowych strać, tym razem twórcy zdecydowali, iż rywalizacja robali będzie odbywała się w czasie rzeczywistym. Tym samym będą one poruszać się teraz zdecydowanie sprawniej. Trzeba tu zaakcentować, że w walkach będzie mogło wziąć udział maksymalnie 32 graczy. Arsenał zapowiada się już na bardziej klasyczny (pojawią się m.in. bazooka, strzelba czy wyrzutnia owiec), aczkolwiek i tu obiecywane są nowe elementy.

Battle royale, cross-play i opcje personalizacji. Wszystko sprawdzimy jeszcze w tym roku

Istotną cechą Worms Rumble będzie funkcja cross-play, gracze preferujący PC będą mogli zmierzyć się z posiadaczami konsol. Poza trybami Deathmatch i Ostatni robal (formuła battle royale) pojawić mają się sezonowe i codzienne wyzwania. Za zdobytą w grze walutę można będzie odblokować lub kupić elementy personalizacji - skórki broni, stroje, akcesoria czy emotki.

Premiera Worms Rumble planowana jest na ten rok. Potwierdzono wersje na PC oraz konsole PlayStation 4 i PlayStation 5. Na PC jeszcze w tym miesiącu odbędą się beta testy.

Co sądzicie o nowych pomysłach twórców? Pierwsze komentarze oraz oceny powyższego materiału wideo należy uznać za mieszane, nie brakuje negatywnych opinii, iż to zbyt dalekie odejście od starszych odsłon serii.

Źródło: Team17

Warto zobaczyć również:

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  2
  jeszcze fifa BR i bedzie git.
  • avatar
   xfire25
   2
   wormsy bez kolejek to nie to samo
   • avatar
    NasHee
    0
    Przecież wormsy w zamyśle od początku były battle royale...
    • avatar
     Obiektor
     0
     jak kiedys zobaczylem te wormsy 3d ( 15lat temu) i zagralem powiedzialem te wormsy to koniec dzdzownic
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Eeeee, już raz próbowali z 3D i nie widzę tego takze tym razem. BTW, w sumie przecież "worms" był pionierem BR przez rosnący poziom wody.
      • avatar
       LukisNysa
       0
       Musiałaby być za darmo żebym sie zastanawiał w ogóle czy zagrać... sorry ale wormsy bez niszczenia terenu i turowej rozgrywki ?
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Po Armageddon tylko zmiany na gorsze