Chłodzenie

Wydajne chłodzenie procesora

przeczytasz w 1 min.

Na pierwszy rzut oka chłodzenie CoolerMaster V6 GT wygląda jak połączenie dwóch starych wentylatorów o średnicy 120 mm. W rzeczywistości jest to jednak całkiem udana, nowoczesna konstrukcja.

 Urządzenie można wykorzystać do schładzania procesorów na podstawkach socke 1156, 1366, 775, AM2, AM2+ oraz AM3. Co ciekawe: duże logo CoolerMaster na szczycie radiatora służyć ma jako...przycisk do zmiany koloru diod LED zamontowanych na wentylatorach. Cooler o wymiarach 130x61x149 mm ma 6 niklowanych ciepłowodów z miedzianą podstawą.

 


Maksymalna prędkość obrotowa wentylatorów osiągnie 2200 obrotów na minutę, a obniżyć ją będzie można do 600 obrotów. Do kontrolera obrotów urządzenie podpinane będzie 4-pinowym konektorem. Maksymalny przepływ powietrza ma wynieść 111.2 CFM.

Redaktorzy portalu Fudzilla.com mieli okazje zobaczyć i usłyszeć urządzenie w trakcie pracy na maksymalnych obrotach. Potwierdzili oni, że maksymalny poziom hałasu wynosi 30 dBA, co jest dość dużo, lecz przy prędkości minimalnej (13 dBA) możemy zapomnieć o tym, że w naszej obudowie tkwi tego typu urządzenie.

 


Ze względu na wydajność i docelowych odbiorców, jakimi są entuzjaści overclockingu, powinniśmy spodziewać się ceny na poziomie 60 euro.

Źródło: fudzilla

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Celdur
  0
  No dobrze, wszystkie pięknie. Ale od kiedy w sprzedaży?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   111.2 CFM to dosc sporo. Jakos jest mi sobie trudno wyobrazic te 111.2 "cubic feet" przeciskajacych sie przez finy radiatora w ciagu zaledwie minuty. - to jest okolo 52 litry na sekunde :D
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    30 dBA dużo?? E tam, i tak w większości przypadków grafika będzie głośniejsza niż ten wentyl, więc to nie ma znaczenia. Ja mam pentagrama alpaya który chodzi na max obrotach, trochę wyje, ale jeszcze do zniesienia, więc tym bym nie pogardził
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     nie przypomina wam czegoś?? Np. Noctua NH-U12P SE2
     • avatar
      19arek93
      0
      "Ze względu na wydajność i docelowych odbiorców, jakimi są entuzjaści overclockingu, powinniśmy spodziewać się ceny na poziomie 60 euro."
      To już na podstawie domniemanej wydajności i grupy odbiorców do których skierowany jest produkt można wyliczyć cenę?
      • avatar
       Darxis
       0
       "na podstawkach socke". Z wyglądu przypomina mi te nowe chłodzenia z ciekłym metalem. A przy okazji to chętnie wymieniłbym mojego Noctua
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        skoro już jesteśmy przy chłodzeniu to może tak by się pojawił teścik nowego thermalrighta??
        • avatar
         XaRaDaS
         0
         Hm czemu nie ma tutaj innego CM, który ma chyba w sumie 14 ciepłowodów, co prawda to był prototyp, ale na CeBicie był pokazany