Internet

Wygeneruj sobie postać anime, SI pomoże

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
4 komentarze Dyskutuj z nami

To prawdopodobnie najbardziej zaawansowany generator twarzy postaci anime dostępny w Internecie. Oto co udało się osiągnąć naukowcom.

Są tu jacyś miłośnicy anime? Mamy coś dla was. A właściwie coś dla was mają naukowcy z chińskich i amerykańskich uniwersytetów. Stworzyli internetowe narzędzie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób wygenerować sobie postać.

Bohaterek anime nie da się pomylić z innymi, ale choć są tak charakterystyczne, to wykreowanie nowej wcale nie należy do łatwych zadań. Aby to uprościć, naukowcy stworzyli generator, w którym wykorzystali narzędzia sztucznej inteligencji.

Konkretnie zaprojektowany został GAN (generative adversarial network), czyli zespół algorytmów uczenia nienadzorowanego, w którym „SI jest zdana tylko na siebie”. Algorytmy przeanalizowały pokaźne bazy zdjęć przedstawiających twarze bohaterek anime i na tej podstawie zdołały nauczyć się ich charakterystycznych cech.

W efekcie każdy chętny może udać się na stronę MakeGirls i zlecić narzędziu wygenerowanie oryginalnej twarzy na podstawie szeregu wytycznych (np. koloru włosów, koloru oczu, miny czy obecności lub braku okularów i kapelusza). 

MakeGirls

Choć zdarzają się jeszcze niedoskonałości, to bez wątpienia jakość twarzy robi spore wrażenie. Udało się to osiągnąć właśnie dzięki SI. Jeśli interesuje was to, jak konkretnie to zostało zrobione, obszerny raport techniczny znajdziecie na GitHubie.

Źródło: The Next Web, MakeGirlsMoe

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  3
  Anime jest animowane. Te obrazki to raczej z mangi. Prawie to samo, ale nie do końca, tak jak komiks to nie to samo co kreskówka.
 • avatar
  scypion
  -1
  niezłe, więcej takich narzędzi. szkoda że nie można wygenerować całych postaci, tworzenie mang byłoby łatwiejsze a to oznacza więcej mang na rynku.
 • avatar
  raffal81
  -4
  Co to za chińskie bajki :D:D:D:D
 • avatar
  xfire25
  -4
  wreszcie coś dla mnie ^^