Nauka

Wygląda zjawiskowo! Zobacz Ziemię z perspektywy Stacji Kosmicznej

przeczytasz w 1 min.

Zobacz ten nowy, trwający blisko godzinę materiał wideo. Ukazuje piękno Ziemi – z perspektywy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Film dostępny jest w rozdzielczości 4K w serwisie YouTube.

Astronauci stacjonujący na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) są zgodni co do tego, że widok Ziemi z kosmosu jest niezwykły. NASA udostępniła wideo w 4K, który pozwala ci się o tym przekonać na własne oczy. 

NASA publikuje wideo „Earth in 4K”

Tytuł filmu mówi wszystko: „Ziemia w 4K”. Dodajmy jednak, że zawiera ujęcia zarejestrowane między ubiegłorocznym a tegorocznym marcem. Rozdzielczość 4K pozwala dostrzec wiele detali, a materiał pełen jest zjawiskowych momentów, takich jak burza, zorza polarna czy po prostu noc. 

Ziemia widziana z perspektywy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej – a więc z wysokości ponad 400 kilometrów – robi olbrzymie wrażenie i trudno dziwić się zachwytom wyrażanym przez astronautów. Teraz – przynajmniej do pewnego stopnia – możesz poczuć się jak jeden z nich. 

Zobacz jak wygląda Ziemia z kosmosu w wysokiej rozdzielczości

Nie chcemy nic sugerować, ale oglądając to na dużym ekranie telewizora, wrażenia będą największe… 

Przyszłość stacji kosmicznych

Uruchomiona 25 lat temu Międzynarodowa Stacja Kosmiczna ma działać do końca tej dekady, po czym najprawdopodobniej zostanie zastąpiona przez inny tego typu obiekt, np. (opisywany niedawno na benchmarku) Airbus LOOP.

Szczegóły na temat przyszłych stacji kosmicznych nie są jeszcze ustalone, ale bez wątpienia dobrze, by tego typu obiekty funkcjonowały. Są doskonałym „poligonem badawczym” przed misjami eksploracyjnymi – tymi, których celem będzie Księżyc, jak i tymi na Marsa. 

Źródło: NASA Johnson

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  LubieBigos
  -1
  Piękno ziemi powiadasz? Ja tez lubię piękno ziemi i natury ale trochę bardziej w hardcorowym wydaniu. Np w tych filmikach.
  Uwielbiam zajadać się bigosem i patrzeć w oczy Gnu ktory jest żywca zjadany przez hienę. Przyznam ze jest w tym cos fascynującego i podniecającego!
  Zobaczcie sobie 2:21. Oczy gnu widać w nich przerażenie i strach. Jest to tzw brutalne piękno naszej matki nas wszystkich, matki ziemi, matki natury

  https://m.youtube.com/watch?v=8xdA9fvZqg0&pp=ygUeSGV5bmFzIEVhdGluZyBhbGl2ZSB3aWxkIGJlYXN0

  Albo tutaj popatrzcie od 5 minuty co krokodyle potrafią zrobić z pyskiem zebry. Czy to nie jest piękne?

  https://m.youtube.com/watch?v=8tWYMUUyFzw&pp=ygUPQ3JvY29kaWxlIHplYnJh

  Albo jak waran z komodo połyka w całości małpkę, naszego dzikiego kuzyna.

  https://m.youtube.com/watch?v=j653hrx6zHw&pp=ygUXa29tb2RvIHN3YWxsb3dzIG1vbmtleSA%3D

  Zgadzam się w pełni piękno ziemi i natury nie zna granic.