Konsole do gier

Xbox 360 i błąd E74 – Microsoft wydłuża gwarancje

przeczytasz w 1 min.

Jakiś czas temu informowaliśmy o kolejnych kłopotach technicznych konsoli giganta z Redmond. Chodziło oczywiście o błąd E74, który w początkowej fazie objawia się wyświetlaniem na całym ekranie artefaktów graficznych. Niestety najczęściej zwiastują one rychły koniec zabawy, gdyż po ponownym uruchomieniu konsoli wita nas ona komunikatem o błędzie i palącą się jedną czerwoną diodą.  Na ta chwilę wiadomo już, że najbardziej prawdopodobną przyczyną usterki jest uszkodzenie bądź przegrzanie układu skalującego obraz ANA/HANA.

Co ciekawe wydaje się, że problem dotyczy wszystkich modeli wyprodukowanych dotąd konsol, gdyż wspomniany wyżej błąd potrafi pojawić się nawet na najnowszych egzemplarzach Xbox’a 360. Niestety Microsoft nie wykazywał dotąd większego zainteresowania  rosnącą liczbą użytkowników dotkniętych niesławnym komunikatem E74.

Dziś jednak stanowisko giganta z Redmond uległo zmianie. Oto bowiem oficjalnie ogłoszono, że błąd E74 oznacza uszkodzenie sprzętowe konsoli i jako takie jest powiązane z tzn. „czerwonym pierścieniem śmierci” (Red Ring oDeath). W związku z tym podlega ono takiej samej przedłużonej do trzech lat ochronie gwarancyjnej jak RRoD.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez zagraniczne serwisy branżowe w razie gdy posiadacz Xbox’a 360 miał wcześniej problemy z E74 i był zmuszony zapłacić za naprawę, Microsoft  zobowiązał się zwrócić koszt naprawy w terminie kolejnych 4-12 tygodni.

Niestety, jak na razie nie wiadomo czy w Polsce te zasady również będą obowiązywały. Czekamy na oficjalne stanowisko Microsoftu w tej sprawie.

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  nie ma jak PC
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   W Polsce, podobnie jak w innych krajach trzeciego świata, będziemy płacić za naprawę dwukrotnie więcej.
   • avatar
    Quantinum
    0
    i co , zatkało kakao? pc zadzi!
    PC
    o
    w
    e
    r
    • avatar
     Szymon331
     0
     Masakra. Coś się strasznie sypią te XBOXy.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      NIE PROSZE tylko nie zrobcie tu 2-giego onetu...
      • avatar
       rotorek
       0
       no i co z tego że wadliwe? a co nie jest wadliwe?
       MS bynajmniej potrafi wyjść na przeciw klientom i dać przedłużoną 3 letnią gwarancję... inni producenci mają w dupie klienta.
       więc sorry ale nie można im jednak tutaj zarzucić jakoś specjalnie wiele...

       zresztą ja miałem xboxa ponad półtora roku i się nic z nim nie działo, fakt faktem padł - ale to już z mojej winy ;>
       • avatar
        severian
        0
        Mimo wszystko xbox360 i tak jest fajną konsolką :)Swojego mam 2,5 roku i już jest po wymianie płyty głównej :)piecyk w tym czasie miałby już trzecią grafikę, drugą płytę główną,więcej ramu i bóg jeden wie co jeszcze.I na bank te upgrady nie kosztowałyby mniej niż 1399 :)
        • avatar
         Brandar
         0
         Dlatego wolę PS3 i PCta