Sprzęt do gier

Xbox One obsłuży myszkę i klawiaturę

przeczytasz w 1 min.

Wygląda na to, że już wkrótce do konsoli Xbox One bez jakichkolwiek problemów podłączymy zestaw klawiatura + myszka.

To już (prawie) oficjalne! Najbliższa aktualizacja konsoli Xbox One wprowadzi opcję, na którą gracze czekali od dawna – pojawi się możliwość (bezproblemowego!) podłączenia klawiaturymyszki, a dzięki temu: cieszenia się komfortową rozgrywką na przykład w strzelankach i strategiach.

Wiadomość na ten temat pojawiła się w polskim serwisie newsowym Microsoftu, po czym została zdjęta, ale skoro jest już gotowa, to najpewniej informacja jest pewna. Niestety są też kwestie, które nie zostały jeszcze do końca wyjaśnione.

Nie wiadomo na przykład, czy wszystkie klawiatury i myszki na rynku będą obsługiwane przez konsolę Xbox One. W „prasówce” mogliśmy przeczytać o peryferiach Microsoftu (ale może to być tylko typowo marketingowe zagranie).

Inna sprawa, że obsługa sprzętowa nie oznacza od razu, że w każdą grę zagramy z wykorzystaniem duetu klawiatura+myszka. To, czy pojawi się taka opcja, będzie zależało od samych twórców poszczególnych produkcji. 

Przy okazji zapowiedziano również obsługę kamerek internetowych, co jest naturalnym ruchem po tym, jak zdecydowano się na pełniejszą integrację z Mixerem. 

Źródło: Microsoft, GRYOnline. Foto: AlexVan/Pixabay (CC0)

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Sweew
  6
  Wątpię żeby wprowadzili obsługę myszki w fps. Myszka tu ma znaczna przewagę niż kontroler. Ewentualnie obsługa tylko w singlu, a multi na padzie.
  • avatar
   Tomasz Słowik
   1
   W takim PUBG myszka i klawiatura zawsze wygra z padem, który w tej konkretnej grze nie ma żadnego aim assista. Pytanie tylko, czy gracze nie znajdą sposobu na obejście zabezpieczeń poszczególnych gier (w których teoretycznego wsparcie nie ma), gdyż jakość portu np. takiego PUBG pozostawia wiele do życzenia, więc zapewne wsparcie dla myszki i klawiatury w nim jest.
   • avatar
    Akatzuky
    -5
    Jak leze na lozku to pad jest najlepszy i mozna sie ruszac swobodnie a gdzie taki kolchoz klawiatura i myszka z podkladka jeszcze pff od garbienia sie jest pc