Procesory

Xeon L3426 na LGA1156 pojawia się w sprzedaży

z dnia
Maciej Posiadała | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Wraz z premierą procesorów Core i5/ i7 przeznaczonych dla "zwykłych zjadaczy chleba" swoją premierę miały serwerowe procesory Xeon serii 3400. Wchodzący właśnie do sprzedaży Xeon L3426 może pochwalić się bardzo niskim TDP - jedyne 45 W.

Czterordzeniowy Xeon L3426 taktowany jest częstotliwością 1,83 GHz, posiada 8 MB pamięci cache L3 oraz wsparcie dla pamięci DDR3 w trybie dwukanałowym. Procesor obsługuje technologię Hyper Threading oraz Turbo Boost i współpracuje z podstawką LGA1156.

Procesor można już kupić w jednym z japońskich sklepów w cenie 284$. Szkoda, że procesor posiada stosunkowo niski mnożnik. Gdyby nie ten fakt, układ ze względu na niskie TDP wspaniale nadawałby się do ekstremalnego OC - np. na wybranych płytach MSI (P55-GD65/P55-CD53)

Źródło: Hardspell.com

Komentarze

7
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ach... No oczywiście, przecież wszystko się "kręci" wokół podkręcania. Wydaje mi się że powinni to uznać jako dyscyplinę sportową i wprowadzić do przyszłych igrzysk olimpijskich... Tylko co z dopingiem? Czy LN2 będzie dozwolony ? loool

  Żebyście się nie przekręcili od tego podkręcania :P

  Bo zastanawiające jest to, że gdy wyjdzie coś nowego każdy chciałby wiedzieć czy da się podkręcić ? Jak tak, to do ilu pójdzie...?

  Tak na serio to fajna zabawa:)
 • avatar
  Szybszych nie wprowadzili na 1156 aby nie zagrozic ozycji 1366 - na rynki serwerow pobor pradu jest niezwykle wazny i jestem pewien ze szybkie xeony 1156 bylyby bardzo popularne. Ale poczekamy zobaczymy...
 • avatar
  Po co napisaliście o płytach MSI w newsie ??
  Coś tu jest nie tak... Przy "artykułach" przynajmniej było napisane, że to reklama.
 • avatar
  a zobaczcie jaki to ma mnożnik w turbo, +10 do mnożnika :D
 • avatar
  czy Xeona opartego na Lynnfield można wsadzić do płyty z P55 ?