Karty graficzne

XFX przedstawił kartę dla miłośników niskiego profilu

przeczytasz w 1 min.

Jeden ze stałych partnerów firmy nVidia postanowił zasilić rynek kart graficznych niskoprofilowym modelem zbudowanym w oparciu o chip graficzny nVidia G96. Kalifornijski XFX do swojej oferty dołączył kartę graficzną oznaczona kodem PV-T95G-YALG, która jest niczym innym jak GeForcem 9500 GT kierowanym do użytkowników budujących komputery typu SFF (Small Factory Form). Przykładem takiego rozwiązania są HTPC (Home Theater PC) – „PeCet” obsługujący kino domowe.

Chip graficzny karty chłodzony jest aktywnie przy pomocy widocznego na zdjęciu wentylatora. XFX zintegrował na niewielkiej płytce PCB 512 megabajtów pamięci GDDR2 (128-bit, 1400MHz), dwa gniazda wideo – analogowy D-Sub, cyfrowy DVI. Taktowanie GPU wynosi 550Mhz, a w przypadku 32 procesorów strumieniowych równe 1400Mhz.

Nowy produkt XFX powinien wkrótce trafić do sklepów. Póki co dostępny jest w Europie Zachodniej w cenie około 56 Euro.

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Szymon331
  0
  Taka mała kieszonkowa karta albo do poduszki ;) W sumie to dobre rozwiązanie. Ta karta nie jest na tyle wydajna by zajmować przy tym dużo miejsca.
  • avatar
   SoundsGreat
   0
   "GDDR2 (128-bit, 1400MHz)" a co to za pamięć?? ;)

   Technologia idzie do przodu. Mój 8600GT to nic innego jak ta karta, tyle, że ten ze swym chłodzeniem jest dłuższy niż płyta główna. Nie mniej jednak 6500pkt w 3DMarku06 1280x1024 to jeden z najlepszych wyników, jakie osiągnięto na tym chipie:)