Zasilacze

XFX XT - seria budżetowych zasilaczy z certyfikatem 80 PLUS Bronze

przeczytasz w 1 min.

XFX wprowadza do swojej oferty budżetowe zasilacze cechujące się przyzwoitą sprawnością.

XFX jest liczącą się marką na rynku zasilaczy komputerowych, mimo iż jego oferta nie jest bardzo bogata jednostki te są cenione przez użytkowników. Firma wprowadziła do swojej oferty modele z serii XT charakteryzującą się certyfikatem 80 PLUS Bronze skierowaną do klientów z mniej zasobnym portfelem.

Zasilacze te występują w trzech wariantach - 400 W, 500 W oraz 600 W, a ich wnętrze produkowane jest w zakładach Seasonic'a. Na pewno ten fakt wpływa pozytywnie na jakość wykonania, a podzespoły wykorzystane do też nie są słabe, gdyż XFX mówi tutaj o Japońskich kondensatorach z temperaturą pracy do 105° C. 

Dla użytkownika najważniejsze zaś jest okablowanie, a więc i o nim należy wspomnieć. Najistotniejsze jest to, że każda wersja zasilacza wyposażona jest w dwa konektory PEG 6+2 pin służące do zasilania kart wpinanych w sloty PCI-Express. Do chłodzenia jednostki użyty został wentylator o średnicy 120 mm i maksymalnej prędkości 2000 obrotów na minutę.

Jednostki są już dostępne w sprzedaży - ceny wynoszą odpowiednio: 160 złotych (400 W), 200 złotych (500 W) i 260 złotych (600 W). Udzielana gwarancja trwa 3 lata.

Źródło: XFX, inf. własna

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  neXt___
  1
  Trochę wstyd, że portal zajmujący się IT robi taki błąd: "Seasonic'a". http://wittamina.pl/apostrof-w-zlym-miejscu/
  • avatar
   speedy9
   0
   Ciekawa oferta w sumie, zwłaszcza ten model 400W. Wystarczy do zasilania większości komputerów. Biorąc pod uwagę, że nawet podkręcony i7 z topową kartą graficzną nie bierze z gniazdka więcej jak 350W, to w zasadzie 90% komputerów się tym da zasilić.