Gadżety

Xiaomi Amazfit GTR - ten smartwatch z AMOLED-em działa 3 tygodnie bez ładowania

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
9 komentarzy Dyskutuj z nami

Jedna z najciekawszych rodzin smartwatchów wzbogaciła się o nowych członków. Co do zaoferowania mają modele spod znaku Amazfit GTR zaprezentowane ostatnio przez Xiaomi?

Amazfit GTR to próba zbliżenia się firmy Xiaomi do sektora premium, jeśli chodzi o gadżety ubieralne. To wprawdzie wciąż stosunkowo niedrogi smartwatch, ale specyfikacja nie pozostawia złudzeń: ponad 20 dni między ładowaniami i wyświetlacz AMOLED to tylko początek.

Xiaomi Amazfit GTR z okrągłym AMOLED-em w 2 rozmiarach

Gadżet (na razie tylko w Chinach) jest dostępny w dwóch rozmiarach: 42 mm / 1,2 cala oraz 47 mm / 1,39 cala. W obu przypadkach mamy do czynienia z wyświetlaczem AMOLED o wysokim zagęszczeniu pikseli (326 ppi), chronionym przez szkło Corning Gorilla Glass 3 i pokrytym warstwą zapobiegającą pozostawianiu odcisków palców. 

Xiaomi Amazfit GTR wersje

Na pokładzie smartwatcha znajdują się podzespoły, mające umożliwiać precyzyjne monitorowanie aktywności podzielonych na 12 kategorii. Jest też moduł GPS, jest czujnik tętna i do tego (w większym modelu) jest sensor wykrywający nieprawidłowości w pracy serca, a wszystko zamknięte zostało w obudowie spełniającej wymogi certyfikacji 5ATM, co oznacza, że z gadżetem na nadgarstku można wybrać się też na basen.

Bluetooth 5.0, NFC i kilka tygodni pracy na jednym ładowaniu

Xiaomi Amazfit GTR łączy się ze smartfonem, wykorzystując technologię Bluetooth 5.0, a dodatkowo oferuje łączność zbliżeniową NFC. Warte podkreślenia jest też to, że większy wariant ma akumulator zapewniający 24-dniowy czas pracy przy normalnym użytkowaniu (w przypadku mniejszego zaś jest to 12 dni). A po wyłączeniu GPS-a czasy te sięgają odpowiednio 74 i 34 dni!

Amazfit GTR w wersji 42 mm kosztuje 799 juanów (około 450 zł przy prostym przeliczeniu), a w wersji 47 mm – 999 juanów (a więc nieco ponad 100 zł więcej). Wprawdzie wszystko okaże się dopiero po testach, ale na papierze smartwatch ten prezentuje się naprawdę dobrze!

Źródło: GizmoChina, Xiaomi MiJia, GSMArena

Warto zobaczyć również:

marketplace

Komentarze

9
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  I taki czas pracy to ja rozumiem, jak tylko pojawi się w Polsce i potwierdzą się zapowiedzi to kupuję :)
 • avatar
  Gdzie można kupić ten zegarek?
 • avatar
  Czy NFC działa w Europie? czy tak jak z innymi ich modelami..
 • avatar
  Wreszcie bardzo ładny i przystępny cenowo smartwatch, jak się pojawi to zapewne będzie mój :)
 • avatar
  Dla mnie SmartWatch musi mieć always on display i to widoczny w pełnym słońcu.
  Mam obecnie SW2 na zwykłym TFT i skubany spokojnie kilka dni wytrzyma pokazując ciągle godzinę.
 • avatar
  Kurde fajny i za dobrą cenę
 • avatar
  Windows 95 też nieźle wyglądał na zapowiedziach ;)