Drony

Dron na początek - Xiaomi Mi Drone Mini debiutuje w Polsce

przeczytasz w 1 min.

Od dzisiaj w polskich sklepach znaleźć będzie można Xiaomi Mi Drone Mini. Jest to dron niewiele większy od dłoni, który może okazać się interesującym modelem dla operatorów-amatorów.

Dobry dron na początek powinien być: wyposażony w kamerę, stabilny w locie, nieduży i w miarę możliwości tani. Firma Xiaomi, która słynie z dobrze wycenionych urządzeń, zdaje się mieć coś takiego w swojej ofercie. Dzisiaj na polskim rynku debiutuje Mi Drone Mini.

Xiaomi Mi Drone Mini to niedużych rozmiarów dron czterowirnikowy przeznaczony dla amatorów w każdym wieku. Został wyposażony w kamerę HD 720p, pozwalającą na rejestrowanie materiałów wideo z „lotu ptaka”, które można zapisać we wbudowanej pamięci 4 GB.

Akumulator o pojemności 920 mAh po naładowaniu do pełna (co trwa jakąś godzinę) pozwala pozostawać dronowi w powietrzu przez 10 minut. Do sterowania służy natomiast specjalna aplikacja mobilna. W niej znajduje się też ciekawostka w postaci trybu Battle Gaming – wirtualnych pojedynków pomiędzy użytkownikami Mi Drone Mini.

Xiaomi Mi Drone Mini

Przystosowany do lotów na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń dron oferuje też funkcję utrzymywania wysokości, poruszania się zawsze do przodu oraz startowania i lądowania za pomocą jednego przycisku. Za stabilność i precyzję odpowiadać mają z kolei porządne materiały, czterordzeniowy procesor i układ 5 sensorów.

Nowy dron Xiaomi nie jest pod żadnym względem imponujący, ale ostatecznie nie miał taki być. Tym bardziej że cena gadżetu wynosi dzięki temu jedynie 259 złotych. W tej kategorii nie ma zbyt dużej konkurencji, a recenzje zza granicy pozwalają żywić nadzieję na naprawdę dobrą jakość.

Źródło: Xiaomi, FIRST PR

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mesjan
  1
  Oj coś czuję że to będzie mój pierwszy dron.
  • avatar
   Hel1os
   0
   Jeśli nie będzie dodatkowego kontrolera to zasięg będzie zapewne tylko na kilkadziesiąt metrów. Szkoda. Przynajmniej cena nie szokuje.
   • avatar
    HomeAudio
    0
    Bez kontrolera kompletnie nie warte uwagi - po prostu NICZYM co lata nie da się sensownie sterować z telefonu. O ile pół mieszkania mam zawalone sprzętem od Xiaomi - to jednak tutaj radzę dwa razy przemyśleć ewentualny zakup.
    • avatar
     piotrektb
     0
     Chyba czas zacząć zbierać ;)