• benchmark.pl
 • Mobile
 • Xiaomi zaprasza na konferencję, ale najważniejsze nie będą na niej urządzenia
Mobile

Xiaomi zaprasza na konferencję, ale najważniejsze nie będą na niej urządzenia

przeczytasz w 1 min.

Xiaomi przymierza się do prezentacji pierwszego procesora z autorskiej linii Pinecone.

Xiaomi rozsyła zaproszenia na kolejną konferencję, zaplanowaną na 28 lutego. Pochwalić ma się na niej istotną nowością, ale nie nastawiajcie się, że w centrum uwagi znajdą się nowe urządzenia.

O co więc może chodzić? Nie ma tu najmniejszych wątpliwości, iż chiński producent zaprezentować chce autorski procesor z linii Pinecone, której ranga z czasem ma systematycznie rosnąć. Nie będzie to pierwsze podejście Xiaomi do własnych procesorów, ale tym razem efekty mają okazać się zdecydowanie lepsze.

Xiaomi konferencja zaproszenie

Wedle nieoficjalnych informacji, zobaczyć mamy Pinecone V670, układ przygotowany w 28nm procesie technologicznym. Prawdopodobnie zaoferuje on osiem rdzeniami Cortex A-53 (4x 2.0 GHz + 4x 1,4 GHz) i grafikę Mali T860 MP4.

Wydajniejszy będzie Pinecone V970 (10nm), również z ośmioma rdzeniami, ale już w konfiguracji 4x Cortex A-73 + 4x Cortex A-53 i grafiką Mali G71 MP12. Trudno jednak odgadnąć, czy producent zaprezentuje go już teraz.

W Pinecone V670 wyposażony zostanie najpewniej Xiaomi Mi 5C. Czy jednak producent przedstawi go wraz z samym procesorem? Przekonamy się 28 lutego.

Źródło: IBTimes UK

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  HomeAudio
  0
  Czyli "pa pa" opcjo szybkiego pojawienia się YI 4K+ na rynku :( Teraz Xiaomi bawi się w procesory :(
  • avatar
   qverious
   0
   "Czy jednak producent przedstawi go wraz z samym procesorem?"
   Ja tam nie mam wątpliwości, że tak. Przecież w samym procku nie ma czego oglądać. Jeśli nie mają zamiaru pokazać jak działa to równie dobrze mogliby pokazać atrapę i tylko poopowiadać jaki jest super.