Mobile

Xplova X5 - komputer dla zaawansowanych rowerzystów

przeczytasz w 2 min.

Xplova X5 to pierwszy na rynku komputer rowerowy z możliwością rejestracji wideo, które współpracuje z oprogramowaniem Xplova Moment.

Xplova to jedna z marek firmy Acer, która zajmuje się produkcją akcesoriów dla rowerzystów. Ostatnio w jej ofercie pojawił się komputer Xplova X5 - urządzenie jest dedykowane zaawansowanym cyklistom i pozwoli ułatwić organizowanie wycieczek i wyścigów rowerowych.

Xplova X5 jest wyposażony w szerokokątną kamerę do rejestracji, a inteligentne algorytmy pozwalają rowerzystom automatycznie nagrywać 3-sekundowe filmy w oparciu o predefiniowane parametry, takie jak prędkość, tętno, współrzędne GPS, a nawet obiekty wzdłuż trasy. Nagrywanie można również uruchomić ręcznie, a użytkownik może wybrać i połączyć do ośmiu klipów, by stworzyć niepowtarzalny film, który można udostępnić za pośrednictwem mediów społecznościowych. Filmy nagrywane są w rozdzielczości 720p, a kolorowy wyświetlacz transfleksyjny pozwala na komfortowe użytkowanie nawet przy mocnym słońcu.

Jako rozwiązanie sprzętowe zintegrowane z oprogramowaniem i usługami, Xplova X5 wyposażona jest w Smart Sign Guidance, który synchronizuje i przechowuje ulubione trasy rowerzysty bezpośrednio na stronie producenta - umożliwia to szczegółowe opracowywanie tras podróży obejmujących ciekawe obiekty, zachowywanie trasy w chmurze i odtworzenie na komputerze rowerowym X5. Doświadczeni cykliści docenią Smart Sign Guidance przy planowaniu tras treningowych i stromych podjazdów, co pozwoli im zdynamizować sesje treningowe. Smart Sign Guidance współpracuje również z aplikacją Xplova Moment. Jej użytkownicy mogą pobierać trasy z całego świata udostępniane przez członków społeczności Xplova.

Xplova X5 komputer rowerowy

Xplova X5 Live Dashboard działa jak kokpit i prezentuje osiągi rowerzysty w czasie rzeczywistym. Wyświetla parametry, których rowerzysta potrzebuje w zasięgu wzroku, takie jak: szybkość, tętno, tempo, trasa. Dostępny jest też spersonalizowany widok prezentujący szczegółową analizę i porównanie prędkości, tętna, pozycji w wyścigu, odległości, czasu trwania wycieczki, które pomagają cyklistom zmaksymalizować wysiłek i udoskonalać swoje treningi. Monitoring GPS w czasie rzeczywistym stanowi również dodatkową funkcję dla cyklistów drużynowych, którzy dążą równocześnie do indywidualnych osiągnięć. Dzięki klasie wodoodporności IPX7, rowerzyści nie muszą martwić się o ochronę urządzenia w dowolnych warunkach pogodowych i mogą korzystać z danych wyświetlanych przez Live Dashboard nawet w ulewnym deszczu.

Xplova X5 komputer rowerowy

Nowa aplikacja Xplova Moment oferuje cztery funkcje pozwalające wzbogacić wycieczkę rowerową – „znajdź mnie” do wysyłania lokalizacji GPS dla wszystkich uczestników wyprawy, „zapamiętaj mnie” do wybierania klipów z kluczowymi momentami wycieczki, „prowadź mnie” do kierowania użytkownika widowiskowymi trasami innych członków społeczności Xplova, a także „wyzwij mnie” do ścigania się o najlepszy czas na trasie.

Xplova X5 będzie dostępny w Europie w cenie 399 euro. Jak myślicie, to odpowiednia cena za taki komputer?

Źródło: Acer, Xplova

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kropak
  1
  400 euro taaa już pędzę, już lecę kupować :D
  • avatar
   brigthmight
   0
   xplova... co to za nazwa i sprzet zupelnie zbedny. Jak juz robia reklame to powinni zatrudnic lektora, bo uszy wiedna od sluchania.
   • avatar
    Vieworld
    0
    Powiem szczerze, myslalem ze na koncu zobacze przynajmniej 3000zl... zaawansowane zegarki kosztuja po 2000zl dla rowerzystow.. moze bylbym zainteresowany ttlko trzeba sprawdzic ile bateria wytrzyma w tym cacku
    • avatar
     marcadir
     0
     Za 400 euro to można kupić smartfon na androidzie i Endomondo lub Runtastic... Sam jeżdżę z iPhonem z obudową zintegrowaną z batterypackiem i Runtastic, liczników bądź dodatkowych navi mi nie potrzeba, wszystko jest w aplikacji.
     • avatar
      kashpir
      0
      Brakuje podstawowej informacji: długość pracy na baterii i współpraca z ant+. Bo obawiam się, że bateria trzyma 2-3h a to za mało. 720p też szału nie robi.