Benchmarki

Nowy rekord polskiego overclockera Xtreme Addict w benchmarku 3DMark 11

przeczytasz w 1 min.

Nasz rodak w coraz lepszej formie.

Rbuass 3DMark 11 platforma testowa zdjęcie
Platforma testowa brazylijskiego overclockera Rbuass - na podobnej konfiguracji uzyskano obecny rekord wydajności

Polski overclocker Xtreme Addict na swoim koncie ma całkiem sporo rekordów wydajności. Niedawno pisaliśmy o jego rewelacyjnym wyniku w benchmarku 3DMark na jednym układzie graficznym, natomiast tym razem przyszła pora na konfigurację z czterema akceleratorami.

Michał Vobożil skompletował platformę testową składającą się z procesora Intel Core i7 3930K, płyty głównej ASUS Rampage IV Extreme, 2x4 GB pamięci Kingston HyperX 2133 MHz CL9, czterech kart graficznych MSI Radeon HD 7970 Lightning, dysku Kingston HyperX 3K 240 GB oraz dwóch zasilaczy Antec High Current Pro o mocy 1200 W. Całość pracowała pod kontrolą sterowników graficznych Catalyst 13.2 Beta i systemu operacyjnego Windows 7 64-bit.

Następnie przetaktował on procesor do 5670 MHz, pamięci do 2520 MHz 8-12-8-28, a karty graficzne do 1400/7600 MHz. Parametry te pozwoliły na uzyskanie w benchmarku 3DMark 11 (tryb Performance) rekordowych 34601 punktów – o 161 punktów więcej niż w przypadku poprzedniego rekordu brazylijskiego overclockera o pseudonimie Rbuass.

3DMark 11 benchmark 34601 rekord wydajności Xtreme Addict zrzut ekranu

Przy okazji warto wspomnieć, iż nasz rodak niedawno objął ósme miejsce w rankingu platformy HWBot. Szczerze gratulujemy Michałowi i życzymy kolejnych rekordów wydajności.

Źródło: HWBot

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  16
  Może ja się wypowiem :)

  Po pierwsze dziękuję za komentarze i mam nadzieję, że się podobają wyniki :)

  1. Wszystkie 4 topowe wyniki w 3DMarku 11 są zrobione na tych samych sterownikach - 13.2 beta. Poprzedni WR był zdobyty przez Ronaldo zaledwie tydzień temu.

  http://hwbot.org/benchmark/3dmark11_-_performance/rankings?cores=4#start=0#interval=20

  Wystarczy przejrzeć pierwsze wyniki i zobaczyć w GPU-Z jaka wersja sterowników była u każdego ;)

  2. W przypadku takiej konfiguracji nie tylko taktowania mają znaczenie, ale przede wszystkim odpowiedni balans pomiędzy stabilnością i wydajnością. Przede wszystkim należy pamiętać, że kontroler PCIE w procesorze w takiej konfiguracji jest niezwykle obiążony i on powoduje najwięcej problemów, szczególnie przy minusowych temperaturach. Ten benchmark jest wyjątkowo wrażliwy na stabilność IMC (kontrolera pamięci) i nie zawsze najwyższe taktowania dadzą najlepszy wynik.

  3. Xtreme Addict, czyli ja to jest jedna osoba. Natomiast Xtreme Team to zespół, który założyłem, który pomaga na wielu polach, czy to w overclockingu, czy w zdobywaniu sprzętów, promocji itp..

  4. Ten wynik akurat robiłem w pojedynkę, utrzymanie 5 potów z ciekłym azotem jest trudne, ale wykonalne ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   8
   no niezła elektrownia 2x zasilacz 1200W = 2,4 kW :O)
   nawet mój czajnik ma tylko 2kW ,odkurzacz 1,5kW ,piecyk z wentylatorem też tylko 2kW

   no zawsze mi brakuje informacji ile klatek w jakieś grze wyciąga i kto mu w tym czasie ciekły azot dolewa oraz kto mu to finansuje ,bo sprzęt niczego sobie
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    Nalewam zawsze z termosów, tak jak zresztą każdy :) Na taką konfigurację napełniam sobie 2-3 termosy litrowe na jeden RUN 3DMarka.

    Kapilary używa się przy ciekłym helu, ale to akurat ze względu na właściwości parowania ciekłego helu :)
    • avatar
     BIGPUN
     2
     Część z tego sprzętu ma szansę trafić jako
     Prawie nówka na allegro...

     No cóż polak potrafi...
     • avatar
      Lightning
      -5
      Może i overclocker zwany Xtreme Addict jest znakomity w tym co robi, ale na pewno nie jest "najlepszy" jakby to m. in. z tego newsa wynikało. Jego poprzednicy podkręcali karty lepiej tylko mieli gorsze sterowniki.
      • avatar
       COD418
       0
       Ale oszroniony sprzęt czy to może popękać? Bo to chyba ekstremalnie niskie temperatury więc np jak bym sobie tak puknął młotkiem to to chyba by się w pył zmieniło.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Polacy górą tak trzymać.