Internet

YouTube wreszcie dopasowany do wyższych rozdzielczości

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
21 komentarzy Dyskutuj z nami

Odświeżony wygląd, a wraz z nim przebudowane funkcjonalności.

YouTube wygląd 2014

YouTube zmienia się i zmienia. Jednych to męczy, drugich – cieszy, a inni nawet nie zwracają uwagi. Dla wszystkich mamy jednak tą samą informację – platforma odświeżyła swój wygląd po raz kolejny.

Nowy (a właściwie odświeżony) szablon wprowadza jedną bardzo ważną zmianę – wreszcie potrafi dostosować się do ekranów o większych rozdzielczościach. Całość została też w końcu wyśrodkowana, czego spora liczba użytkowników od wielu już miesięcy się domagała. Jedno pozostało niezmienne – YouTube wciąż stara się wyglądać subtelnie. 

Nieco przebudowany pasek boczny, na którym znajdziemy większość (jeśli nie wszystkie) interesujących nas funkcji. Teraz nieco bardziej przypomina on ten, który widzimy w aplikacjach mobilnych. Celem projektantów było sprawienie, że będzie on nie tylko lepiej wyglądał, ale też będzie bardziej funkcjonalny.

Spore zmiany dotknęły także listy odtwarzania. Przede wszystkim ułatwiony został do nich dostęp – znajdują się we wspomnianym już menu po lewej stronie. Dla tych, którzy tworzą play listy przygotowany został również zestaw narzędzi pozwalających na ich bardziej intuicyjną edycję.

Nowy wygląd YouTube’a jest już dostępny dla wszystkich.

Źródło: SlashGear, LoopsHot, YouTube Global

Komentarze

21
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Za to teraz w 1280x1024 wygląda ch*****.
  13
 • avatar
  Po pierwszych 3 komentarzach po newsem widać, że zadania są podzielone :P
 • avatar
  Przyznam, że jest to pierwsza zmiana od długiego czasu, która mi odpowiada
 • avatar
  No super, dla tych z większą rozdzielczością ale ledwo się człowiek zdąży przyzwyczaić a już zmieniają i w sumie te przerwy między paskami z subskrypcjami a filmami nie wyglądają najlepiej :/.
 • avatar
  Ostatnio tak zjebali YT, że każda zmiana będzie na +
 • avatar
  każdy ma swoje jednemu pasuje drugiemu nie ja osobiście jestem pomiędzy tymi osobami
 • avatar
  Nie wiem jak wy, ale ja nadal czekam na porządnie działający odtwarzacz i aplikację mobilną. Jak to jest, że korporacja, która jest właścicielem serwisu, nie potrafi zrobić dobrej aplikacji na system własnego autorstwa?
 • avatar
  Jakby pozwolili sobie samemu poustawiać wszystko to by bylo fajnie :P
 • avatar
  Śmieszą mnie te zapewnienia typu "bardziej wygodny". Jak wiadomo YouTube należy do Google a Google pokazuje jak potrafi schrzanić sprawę. Chociażby na samej wyszukiwarce widać, aby wejść w tłumacza trzeba kliknąć w ten kwadracik i dopiero wtedy wybrać "Tłumacz" a kiedyś było od razu na pasku. Skoro według programistów (bądź szefostwa) Google to jest "ułatwienie" to rozumiem że podwójne drzwi w ich domach zwiększą czas na wejście do środka...
 • avatar
  Niech przywrócą wygląd z 2007 - 2008 roku, bo ten mordoksziąszkowy wygląd mogą sobie w .... Do dziś pamiętam jak film oceniało się w gwiazdkach od 0 do 5.
 • avatar
  Wszystkim użytkownikom YouTube i tak nigdy nie dogodzi bo każdy ma swój gust :) Jednak możliwość dopasowania interfejsu według własnych potrzeb w miarę możliwości byłaby najlepsza.
 • avatar
  Do d*py jest ten nowy wygląd.
  -2
 • avatar
  Mnie ciekawi jedno jakim cudem filmy z yt dawno chodziły bez zciny na komputerach typu intel 400mhz na think padzie z 128 mb ramu a teraz stary pc amd athlon 3200+ 1,5gb ramu ma ogromne problemy z płynnym odtwarzaniem w 720p co dawno na nim wszystko bez zmuły chodziło...
 • avatar
  Ja już dawno wywaliłem oryginalny YT i używam zamiennika z xda
  http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1529715