Internet

YouTube otwiera wypożyczalnię video

przeczytasz w 1 min.

YouTube rzeczywiście coraz bardziej stara się dołączyć do grona zawodowych telewizji. Tym razem chce naśladować największych za pomocą systemu Video On Demand.

System testowany od stycznia, w ten weekend wszedł w fazę ogólnodostępną, zaś oferta dostępnych filmów video została odpowiednio poszerzona. Filmy można wypożyczać w cenie od mniej więcej 1 do 4 dolarów, na okres 1 do 3 dni. Tym samym oficjalnie możemy powiedzieć, że YouTube w pewnym sensie stał się w końcu płatny.

Baza dostępnych filmów jest póki co średnio imponująca, choć nie zabrakło kilku interesujących pozycji - m.in. filmu o Romanie Polańskim, Piły, Blair Witch Project czy Reservoir Dogs. Oprócz kinowych hitów możemy sobie wypożyczyć bajki czy edukacyjne filmy przyrodnicze.

W całej sprawie jest jeden szkopuł - póki co usługa YouTube Store nie działa w Polsce. Na szczęście śmiało można obejść te zabezpieczenia, korzystając z amerykańskich bramek proxy.

Źródło: TechConnect

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  W końcu będzie można obejrzeć legalnie film w wysokiej jakości za ludzką cenę. Kupowanie Blue-ray czy DVD w tym momencie stanie się zupełnie nie opłacalne tak samo jak ściąganie piratów z torrenta już nie będzie takie kuszące (na youtube obejrzymy w full hd).

  Rodzime serwisy typu ipla.tv waszefilmy.pl iplex.pl i vod.onet.pl też powoli ruszają ten rynek do przodu ale jeszcze nie mają w ofercie filmów w Full HD no i wybór też ograniczony mocno na razie.

  Wszystko rozbija się o to czy wielkie wytwórnie filmowe pójdą po rozum do głowy i dogadają się z wypożyczalniami internetowymi VOD. Bo lepiej chyba zarobić 2 dolary na wyświetleniu filmu niż nie zarobić nic na milionach ściąganych ripów/screenerów dziennie.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   ja chcę netflix w Polsce ;(
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    "Tym samym oficjalnie możemy powiedzieć, że YouTube w pewnym sensie stał się w końcu płatny."

    Youtube jest darmowy. Pewne usługi są płatne.