Internet

YouTube otwiera wypożyczalnię video

YouTube rzeczywiście coraz bardziej stara się dołączyć do grona zawodowych telewizji. Tym razem chce naśladować największych za pomocą systemu Video On Demand.

System testowany od stycznia, w ten weekend wszedł w fazę ogólnodostępną, zaś oferta dostępnych filmów video została odpowiednio poszerzona. Filmy można wypożyczać w cenie od mniej więcej 1 do 4 dolarów, na okres 1 do 3 dni. Tym samym oficjalnie możemy powiedzieć, że YouTube w pewnym sensie stał się w końcu płatny.

Baza dostępnych filmów jest póki co średnio imponująca, choć nie zabrakło kilku interesujących pozycji - m.in. filmu o Romanie Polańskim, Piły, Blair Witch Project czy Reservoir Dogs. Oprócz kinowych hitów możemy sobie wypożyczyć bajki czy edukacyjne filmy przyrodnicze.

W całej sprawie jest jeden szkopuł - póki co usługa YouTube Store nie działa w Polsce. Na szczęście śmiało można obejść te zabezpieczenia, korzystając z amerykańskich bramek proxy.

Źródło: TechConnect

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  W końcu będzie można obejrzeć legalnie film w wysokiej jakości za ludzką cenę. Kupowanie Blue-ray czy DVD w tym momencie stanie się zupełnie nie opłacalne tak samo jak ściąganie piratów z torrenta już nie będzie takie kuszące (na youtube obejrzymy w full hd).

  Rodzime serwisy typu ipla.tv waszefilmy.pl iplex.pl i vod.onet.pl też powoli ruszają ten rynek do przodu ale jeszcze nie mają w ofercie filmów w Full HD no i wybór też ograniczony mocno na razie.

  Wszystko rozbija się o to czy wielkie wytwórnie filmowe pójdą po rozum do głowy i dogadają się z wypożyczalniami internetowymi VOD. Bo lepiej chyba zarobić 2 dolary na wyświetleniu filmu niż nie zarobić nic na milionach ściąganych ripów/screenerów dziennie.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   ja chcę netflix w Polsce ;(
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    "Tym samym oficjalnie możemy powiedzieć, że YouTube w pewnym sensie stał się w końcu płatny."

    Youtube jest darmowy. Pewne usługi są płatne.