Internet

YouTube testuje „obraz-w-obrazie” na PC

przeczytasz w 1 min.

W mobilnej aplikacji funkcja Picture-in-Picture jest już dostępna, ale użytkownicy serwisu YouTube w wersji przeglądarkowej, wciąż na nią czekają. Najprawdopodobniej jednak już niedługo się pojawi – aktualnie trwają testy.

YouTube to największa platforma wideo na świecie. Aż dziwne jest to, że jej właściciele każą nam czekać tak długo na wprowadzenie prostej, a zarazem zwiększającej wygodę funkcji, jaką jest PiP, czyli Picture-in-Picture. Wygląda jednak na to, że się w końcu doczekamy.

PiP to funkcja, dzięki której na ekranie pojawia się wydzielone miejsce na dodatkowy obraz, w tym przypadku: miniaturowy odtwarzacz. Dzięki temu możliwe jest przeglądanie YouTube’a w poszukiwaniu kolejnych filmów do obejrzenia, czy też czytanie komentarzy, bez konieczności rezygnacji z oglądania danego materiału. 

Taka funkcja jest dostępna w wersji mobilnej, ale ci, którzy oglądają filmy na komputerze, dalej na nią czekają. Przynajmniej w teorii, bo Safari czy Opera mają wbudowane narzędzia do „wyciągania” aktualnie odtwarzanego filmu na wierzch, a użytkownicy innych programów mogą ratować się innymi sposobami (np. rozszerzeniami). Oficjalnie jednak takiej opcji nie ma…

...Ale będzie. Zespół serwisu 9to5Google zauważył, że trwają testy tej funkcji w przeglądarkowej wersji YouTube’a (na bardzo niewielką skalę). Jak możecie zobaczyć na screenie poniżej, miniaturowy odtwarzacz jest wyświetlany w prawym dolnym rogu ekranu. Co ciekawe, w tym trybie obsługiwany jest również widok listy odtwarzania.

YouTube PiP

Kiedy i czy w ogóle funkcja ujrzy światło dzienne – nie wiadomo.

Źródło: 9to5Google, Digital Trends

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kombajn
  3
  Ktoś wie jak to diabelstwo wyłączyć? Wbudowane w Operę PiP to sobie włączam jak mi pasuje a to dziadostwo odpala się samo i brzęczy jak już zrezygnowałem z oglądania filmiku i dałem wstecz. Rozwiązanie ma sens na komórce gdzie jest mały ekran ale na kompie to ja mam zakładki w przeglądarce i nie potrzebuje takie pseudo rozwiązania na siłę. PiP się sprawdza gdy użytkownik sobie sam wybiera czy mu pasuje taka opcja czy nie (jak to ma miejsce w Operze).
  • avatar
   eltra
   1
   No rewolucja ! :)
   • avatar
    sebmania
    0
    Czym się to różni od filmików w html5 ?